Wiadomości z Rudy Śląskiej

Nowe saunarium w Aquadromie ma być jednym z największych w Polsce - pomieści do 100 osób

 • Dodano: 2020-02-11 13:15

W rudzkim Aquadromie powstaje jedna z największych saun w Polsce – ma pomieścić nawet 100 osób. Budowa rozpoczęła się minionej jesieni, a klienci będą mogli z niej skorzystać najpewniej już w drugim kwartale tego roku.

Kierownictwo tamtejszego saunarium zapewnia, że kosztująca przeszło pół miliona złotych będzie czymś unikatowym na skalę światową, a jej projekt jest całkowicie autorski. Nowe seanse saunowe, jakie zostaną zaproponowane klientom, będą mogły się odbywać z udziałem nawet 100 osób.  

- Cieszymy się, że w tym roku uda nam się otworzyć nową, dużą saunę. Tworząc jej koncepcję staraliśmy się skupić przede wszystkim na komforcie i praktyczności jej użytkowania. Wybudowanie dużej sauny dostosowanej do seansów show to niełatwe zadanie. Przede wszystkim nie ma skąd czerpać wzorców, jest to bowiem swoiste novum nie tylko w Polsce ale i na świecie. Ponadto wiem, że oczekiwania wobec nas są szczególnie wysokie, dlatego też nasze zadanie na 2020 rok to wypełnić saunę usatysfakcjonowanymi klientami. Liczę, że uda się to wykonać dzięki kunsztowi naszych saunamistrzów oraz rzetelnej pracy całego obiektu – zaznacza Marceli Zawadzki, kierownik saunarium.

Aquadrom zapewnia, że nowa sauna będzie niosła przede wszystkim poprawę komfortu jej użytkowania.

Nowa sauna ma już swoją nazwę: Fest Hica

Aquadrom przeprowadził wśród swoich klientów plebiscyt, w którym wyłoniona została nazwa nowego obiektu. Saunarium będzie nosiło nazwę Fest Hica.

Teraz pozostaje tylko czekać na otwarcie, które ma nastąpić w ciągu następnych  kilku miesięcy.

Saunę zewnętrzną budujemy zupełnie nową, w miejsce obecnego domku z bali, który niestety nie wytrzymał próby czasu. Nowa sauna będzie znacznie większa niż dotychczasowa sauna zewnętrzna. Zaprojektowana we współpracy z nami, według naszych pomysłów i potrzeb, a także na bazie 7-letniego doświadczenia w prowadzeniu dla was rytuałów saunowych. Z pewnością będzie czymś innym niż nasze dotychczasowe sauny – informuje swoich klientów Aquadrom.

Tymczasem w Czeladzi powstaje największa sauna na świecie

W Polsce od kilku lat sauny cieszą się coraz większym zainteresowaniem, a chociaż ceny za ich użytkowanie nie należą do niskich, w wielu obiektach nie obejdzie się wręcz bez rezerwacji.

Co ciekawe, również w województwie śląskim, bo w Czeladzi, powstaje właśnie prawdopodobnie największa sauna na świecie. Wzorowany na rzymskim Koloseum budynek ma pomieścić ponad 300 osób, a teren nowej sauny obejmie 200 mkw.

Zobacz także

Komentarze (29)    dodaj komentarz »

 • Aga

  Wreszcie Ruda z czegoś słynie poza dziadostwem

 • Axelmixer

  Myślę, że ta sauna to prawdziwie nagląca i priorytetowa sprawa dla mieszkańców. Macie 100 % racji. Z punktu widzenia konserwatysty jednak jest to miejsce gdzie panie tylko udają, że są zasłonięte ręcznikiem a starsi panowie pocą się nie tylko ze względu na ciepło.

 • zdaremnego osiedla

  Natakie [...]erele kasa jest,ale na cmentarz Bykowina osiedle niema,to swiadczy jak ludzi no no macie.

 • OnA

  A ile dałeś na ten cmentarz skoro narzekasz?

 • RIP

  Ciekaw jestem kiedy wkońcu skorzystasz z tego miejsca którego pragniesz, ale w Kochłowicach

 • Lingsztanga

  RIP dla ciebie mam miejsce koło spalarni czworonogów,ito nowoczesne,oferta za oferta.

 • max3232

  pewnie jeszcze jedno nierentowne g ...no.A poprawić asfalt od Miodowej do ronda to nie ma kasy złodzieje

 • Janek

  Hej mam pytanie, ponieważ byłem wczoraj pierwszy raz w tej saunie i proszę powiedzcie mi o co chodzi w tym "Cześć " "Dzięki " ??

 • Kamil

  Chodzi o kulturę i szacunek

 • daro

  Fest Hica to jo mom od maja do września jak wycinają drzewa kaj popadnie w całej Rudzie i słońce przygrzeje.

 • max3232

  ale jak by ci du..pło na auto to byś narzekł

 • Marek

  To stawiej auto tam kaj niema drzew.

 • max3232

  aleś błysnoł

 • Aquadromomaniak

  Saunamistrzowie z Aquadromu to prawdziwi profesjonaliści w każdym calu. To co oni robią podczas seansów saunowych to istna magia. Przez lata by promować AQUADROM i Rudę Śląska poświęcają swój czas i pieniądze. Wylewają i to dosłownie hektolitry potu, robią wszystko by klienci saunarium wychodzili zadowoleni i szybko wrocili z powrotem. Dzięki większej saunie będą mogli pokazać swój kunszt większej publiczności. Ogromne tłumy przed seansami każdego dnia świadczą o rosnącej popularności i wysokiej jakości seansów saunowych. Przypomnę że Ci ludzie uczestnicy mistrzostw świata i wice mistrzowie Polski Saunamistrzow.

 • Aja

  Bredzisz

 • Axelmixer

  Spółka miejska się bawi a na podstawowe rzeczy brakuje pieniędzy! Baseny, piece, florianki, dworce i wiele innych dziwnych inwestycji, które są oderwane od potrzeb rzeczywistości. Ktoś tu pięknie drenuje kasę miasta ? "Złodzieje" - niedawno na rynku było słychać takie okrzyki, coraz bardziej przekonuje się do tego, że Ci ludzie mogą mieć rację. REFERENDUM ?!

 • Artur

  Sauna budowana jest w miejscu starej prawdopodobnie w części finansowana z odszkodowania za złe wykonanie poprzedniego domku z bali, poza tym sauna na siebie zarabia nie jednokrotnie więcej niż basen , wystarczy się zainteresować poza tym mieszkańcy Rudy śląskiej i nie tylko z niej korzystają wiec nie widzę problemu aby ja dofinansować a później czerpać zyski

 • kamil

  Co to są podstawowe rzeczy? Może chodzi o jeszcze więcej socjalu do patologii?

 • Mieszkaniec

  Saunarium - co to jest?Zawsze była sauna. Słowo saunarium nie jest nawet dopu[...]ne w grach. Szanujmy trochę język polski.

 • Saunarysta

  Natomiast jest dopuszczone do użytku w życiu codziennym. I co płaczesz? :)

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.