Wiadomości z Rudy Śląskiej

Nowy przystanek tramwajowy w Rudzie Śląskiej? Radny Władysław Kucharski ma propozycję

 • Dodano: 2023-04-18 10:15, aktualizacja: 2023-04-18 14:30

Lokalizacja przystanków autobusowych i tramwajowych zawsze wzbudzała i nadal wzbudza wiele emocji. Działania związane z ich przesuwaniem czy likwidacją są szeroko komentowane. Niedawno rudzcy radni złożyli dwie interpelacje w sprawie przystanków komunikacji miejskiej. Jedna z nich dotyczy propozycji przesunięcia przystanku znajdującego się w okolicy skrzyżowania ul. Zabrzańskiej i ul. Wolności.

Przystanek tramwajowy przy ul. Wolności

Obecnie trwa inwestycja drogowa realizowana na ulicy Wolności w Rudzie Śląskiej. Korzystając z tej sposobności, radny Władysław Kucharski proponuje, aby przy aptece, zlokalizowanej przy skrzyżowaniu ul. Zabrzańskiej, 1 Maja, Wolności, czyli na granicy Zabrza i Chebzia w Rudzie Południowej, powstał nowy przystanek komunikacji miejskiej. Czy przedsięwzięcie to ma szanse na realizację?

Radny Kucharski argumentuje, wskazując, że przystanek (który przez 30 lat znajdował się przy aptece) został przeniesiony, a w związku z tym pojawiły się pewne niedogodności dla pasażerów komunikacji miejskiej. Muszą oni bowiem „wracać 100 metrów przez skrzyżowanie do przystanku autobusowego, gdzie mogą wsiąść do autobusu jadącego m.in. w stronę Rudy, Bytomia czy Katowic

Co na to magistrat?

Jak poinformował Jacek Morek, zastępca prezydenta Rudy Śląskiej, „zakres inwestycji związanej z przebudową ulicy Wolności nie przewiduje zmian w infrastrukturze szynowej, będącej w zarządzaniu spółki Tramwaje Śląskie S.A.”

- Nadmieniam, że koncepcja dostosowania chodnika przy aptece do tramwajowego peronu przystankowego dla kierunku Chebzie będzie przedmiotem rozważań projektowych po zakończeniu obecnej inwestycji – podkreślił w odpowiedzi na interpelację wiceprezydent Jacek Morek.

Komentarze (25)    dodaj »

 • giekar

  Pokazujcie mapki sytuacyjne, a nie kies wykopki, inaczej trudno się ustosunkować.

 • Marek

  I tak ci człowieku nikt pomnika nie wystawi tak że nie wymyślaj . Od tego są ludzie którzý odpowiednio się kształcili aby nad tym myśleć

 • kwiatowe

  Mozna to bylo zrobic kompleksowo w ramach obecnej inwestycji. Przeniesc przystanek pod apteke i rozbudowac tory na rondzie do dwoch. Kolejny raz, zly projekt zatwierdzony przez UM i poprzedni zarzad miasta czyli duet Dziecic i Mejer.

 • Pieszy

  Odkąd pamiętam przystanek zawsze był tam gdzie apteka nie wiem kto wpod na taki pomysł żeby go zrobić za skrzyżowaniem w kierunku Chebzia

 • elok

  jak ta fota jest z końca lutego to jo jest świynty...

 • Hans

  Kucharski sie obudzil. Inwestycja w toku a temu teraz sie przysnilo. 100m faktycznie strasznie daleko jakos niomu nigdy problemu to nie robilo. Zenujacy pan

 • boluś

  Proponuja coby przystanek nazwać imieniem NIYpoRADNEGO Władysława Kucharskiego za INCJATYWA i ZASŁUGI przy pobiyraniu DIET !

 • Darek

  Zgadzam się

 • karmamskie

  Ten radny na pewno pochodziz Rudy Śląskiej? ...czyli na granicy Zabrza i Chebzia w Rudzie Południowej... Od kiedy to Zabrze graniczy z Chebziem?

 • Karman

  Taki układ jak teraz jest dobry i bezpieczny. Bazsensem jest kombinowanie i tworzenie przystanku bezpośrednio przy rondzie co będzie wprowadzało niebezpieczeństwo w ruchu dla kierowców jak i pieszych którzy będą jak zwykle wskakiwać zza autobusu bezpośrednio na przejście bez widoczności na drogę

 • Ola

  Moim zdaniem to będzie spoko udogodnienie, zawsze bliżej przystanka autobusowego

 • Darek

  A po co ten tramwaj na zabrze . Proszę podać kwotę jaką Zabrze wydało na remont torów od Zaboża w kierunku Zabrza , jak się nie mylę to odkąd powstała trasa średnicowa tory już są remontowane gruntownie trzeci raz . Spokojnie mogli puścić linię nowoczesnych autobusów ale chyba ktoś ma sentyment do tramwai albo o co innego chodzi

 • kwiatowe

  Spokojnie to mozna sie pozbyc takiego trolla

 • Ana

  Kiedy doczekamy się połączenia centrum miasta z dworcem na Chebziu? Teraz żeby dojść do dworca, trzeba wysiąść przy pętli, a potem spory kawał lecieć pieszo. I to przez te okopcone familoki.

 • Troszeczkę ruchu

  Przecież ten przystanek jest przy samym skrzyżowaniu, bez przesady można się ten kawałeczek przejść, ile to metrów? Chyba że ktoś ma za daleko do swojej ulubionej restauracji, bo takim przeszkadza odrobina ruchu

 • ziut

  Ten przystanek zawsze był przed skrzyżowaniem. Przeniesiono go najpewniej w ramach umowy z centrum handlowym, które stoi kompletnie puste.Poprzednia lokalizacja pozwalała na sprawną przesiadkę z tramwaju na autobus. Należy przywrócić poprzednią, dobrą, lokalizację.

 • Rudi

  Proponuję przystanek ba środku ronda. Będzie obsługiwał autobusy we wszystkich kierunkach i tramwaje też się tam mogą zatrzymywać.

 • Pat Garett

  A najlepiej jakby to wszystko cyknąć we poczekalni dworca. O i jeszcze jakiś szynk, mcdunaldi, frizer i komisariat bo inaczej się niy wyobrażom.Jak luksus to luksus.Jerona zapomniołch o mopsie.

 • ciekawy knur

  Mądrego to i przyjemnie posłuchać

 • czytelnik

  Czytam tą interpelację i wychodzi mi, że Radny chciałby przystanki w kierunku Chebzia przed (nowy) i za skrzyżowaniem (obecnie istniejący). To jest 150 metrów. Coś się chyba komuś pomyliło. Ten przystanek trzeba PRZENIEŚĆ a nie robić dodatkowy.

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również