RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

O krok od nieszczęścia. Na chodnik i jezdnię przewróciło się drzewo

 • Dodano: 2021-08-16 10:45

W Rudzie Śląskiej, na ulicy Katowickiej doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Wierzba płacząca przewróciła się na chodnik, zagrażając życiu przechodniów oraz kierowców. Drzewo zajęło cały pas jezdni w stronę Świętochłowic.

Ruda Śląska. Drzewo przewróciło się na chodnik

Do zdarzenia doszło 15 sierpnia, około godziny 10:40. Na ulicy Katowickiej przewróciła się kilkumetrowa wierzba płacząca, która swoją powierzchnią zajęła chodnik oraz cały pas jezdni w kierunku Świętochłowic. Służby bardzo szybko pojawiły się na miejscu zdarzenia - Straż Miejska przyjechała zaledwie po 3 minutach po wykonaniu telefonu przez świadka zdarzenia. Następnie na miejsce przybyli strażacy, którzy niezwłocznie zaczęli usuwać przewrócone drzewo z jezdni oraz chodnika. W wyniku zdarzenia na szczęście nikt nie ucierpiał.

O krok od nieszczęścia. Na chodnik i jezdnię przewróciło się drzewo

Zobacz także

Komentarze (9)    dodaj »

 • Bob budowniczy

  Na skrzyżowaniu ulic Katowickiej i Zgody( na działce miastowej) stoją kilkunastometrowe suche od góry do dołu topole kawał jednej już od kilku miesięcy leży reszta czeka na mocniejszy wiatr. Ciekawe kto będzie odpowiadał jak polecą na ulicę i uszkodzą trakcje tramwajową. Radny 15m dalej mieszka okna na nie, straż miejska była pojechała a efektów brak.

 • haha

  Radny Mariusz P ludzie na wspólnocie gdzie zarządza czekają pół roku na rozliczenia za wodę, kontrole gazowe które powinny być raz w roku a tam już z 5 lat nie ma. Kpina. Byle kasa na koncie się zgadza.

 • WTF

  Wspomniana działka należy do wspólnoty a nie miasta Ruda Śląska

 • Bob budowniczy

  Zanim coś palniesz to najpierw sprawdź. Jest taki portal " geoportal" i tam jest pokazane jak idą działki. I kompletne bzdury piszesz to to jest działka miastowa.

 • 09876

  Przewrócone drzewo leży na działce wspólnoty ale drzewa są na działce miastowej.

 • bron

  Bzdury bo ten kawałek należy do miasta.

 • error

  Wyschniętych się nie rusza, bo po co... Lepiej się zabrać za te zdrowe - takie jakie rosły przy Porębskiej.

 • Jorg

  SM z BP miał bardzo blisko.

 • xxx

  Szkoda, że służby miejskie tak szybko nie potrafią załatać dziury na zjeździe z DTŚ do Rud Śląskiej od strony Katowic, ograniczając się do postawienia słupka, który jeszcze bardziej zagraża.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.