Wiadomości z Rudy Śląskiej

Obchody "Dni Ślonski Godki" w Rudzie Śląskiej. Za nami XIII konkurs recytatorski

  • Dodano: 2023-02-27 12:00

XIII konkurs recytatorski w ramach Obchodów Dni Ślonski Godki odbył się w ubiegły piątek w Szkole Podstawowej nr 40 im. Karola Goduli w Rudzie Śląskiej. Uczniowie z rudzkich szkół udowodnili, że potrafią "godać po naszymu". 

Obchody "Dni Ślonski Godki" w Rudzie Śląskiej

Konkurs poetycki zorganizowano w ramach obchodów "Dni Ślonski godki" już po raz trzynasty, a skierowany został on do uczniów szkół podstawowych. Każdy uczestnik spotkania miał za zadanie wyrecytować z pamięci tekst poetycki w gwarze śląskiej. 

Nagrody laureatom wręczała wiceprezydent Rudy Śląskiej - Anna Krzysteczko. 

- Muszę przyznać, że jury nie miało łatwego zadania, ponieważ każdy z uczestników konkursu wypadł  rewelacyjnie. Dla mnie wszyscy są zwycięzcami. Dziękuję uczniom za tak wspaniałe przygotowanie, a nauczycielom i opiekunom za to, że pokazują dzieciom i młodzieży, jak piękna i bogata jest nasza śląska tradycja - napisała Anna Krzysteczko.

Organizatorami konkursu było halembskie koło Związku Górnośląskiego oraz Szkoła Podstawowa nr 40. Podczas wydarzenia tradycyjnie zostają przyznawane odznaczenia "Pszociela Ślonski Godki". Tegorocznym laureatem został m.in. Michał Pierończyk - Prezydent Rudy Śląskiej.

- Podczas dzisiejszego wydarzenia, w imieniu prezydenta Michała Pierończyka, miałam okazję odebrać odznaczenie „Pszociela Ślonski Godki” przyznane przez halembskie koło Związku Górnośląskiego, za co bardzo dziękuję - napisała wiceprezydent Krzysteczko.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również