Wiadomości z Rudy Śląskiej

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy. 57-latek miał dwa promile!

  • Dodano: 2024-02-27 14:15

Dwa promile alkoholu miał w organizmie kierowca suzuki, który nie panował nad swoim pojazdem poruszając się ulicą 11 Listopada. Na szczęście tolerancja społeczeństwa na tego typu zachowania jest coraz mniejsza. 57-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej został zatrzymany dzięki reakcji zaniepokojonego kierowcy, który uniemożliwił mu dalszą jazdę.

Zareagował i zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Pomimo licznych akcji i kampanii społecznych, nadal zdarzają się kierowcy, którzy prowadzą pojazd po wcześniejszym spożyciu alkoholu. Tak było również w przypadku 57-letniego rudzianina. W poniedziałek wieczorem, policjanci z Rudy Śląskiej zostali powiadomieni o tym, że na ulicy 11 Listopada został ujęty kierujący samochodem, który nie był w stanie panować nad swoim pojazdem. Pijany mężczyzna został ujęty przez jadącego za nim innego kierowcę i przekazany przybyłym na miejsce policjantom. Rudzianin miał w organizmie dwa promile. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna oraz kara więzienia.

Obywatelska postawa przypadkowego kierowcy przyczyniła się być może do uniknięcia tragedii na drodze – takie postępowanie zasługuje na pochwałę.

 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również