Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ochotnicza Straż Pożarna w Rudzie Śląskiej rekrutuje!

 • Dodano: 2021-06-15 11:00, aktualizacja: 2021-06-16 08:55

Strażacy ochotnicy potrzebni od zaraz! W Rudzie Śląskiej funkcjonuje tylko jedna Ochotnicza Straż Pożarna. Teraz rozpoczęła rekrutację, zapraszając w swoje szeregi zarówno młodzież, jak i osoby pełnoletnie.Warto zaznaczyć, że historia OSP na terenie zajmowanym dziś przez Rudę Śląską rozpoczęła się w 1882 roku, kiedy powstała straż w Kochłowicach. Od samego początku swojej działalności strażacy nie tylko nieśli pomoc, gasili pożary, ale prowadzili też działalność kulturalną. Hasło, jakie przyświecało ich działaniom brzmiało: „Bliźniemu na pomoc, Bogu na chwałę”. Umieszczono je nawet na sztandarze, który dziś znajduje się w Muzeum Miejskim.

Jednostkę zlikwidowano w czasach PRL-u, a jej reaktywacja miała miejsce niemal 15 lat temu. W szeregach OSP w Rudzie Śląskiej początkowo znajdowało się wielu modelarzy, później pojawili się płetwonurkowie. Nigdy nie brakowało tu ludzi z pasją, którzy zdecydowali się nieść pomoc innym.

Teraz przyszedł czas na rekrutację. Kto może dołączyć do OSP?

- Ochotnicza Straż Pożarna w Rudzie Śląskiej zaprasza w swoje szeregi: młodzież powyżej 16. roku życia oraz pełnoletnie osoby – informują strażacy ochotnicy.

Chętni mogą się kontaktować z OSP w środy w godz. 17.00 – 19.00 telefonicznie (+48662071584) lub osobiście (ul. Niedurnego 13).

Strażacy nie tylko gaszą pożary, udzielają pierwsze pomocy, ale wykonują też rozmaite prace na wysokości, czy w obecnych, pandemicznych warunkach - zabezpieczają Powszechny Punkt Szczepień.

Zobacz także

Komentarze (8)    dodaj komentarz »

 • boluś

  Teło'retycznie syćkie łorganizacje poŻYDKU PUblcznego som NO PROFIT! Styknie pogmyrać w finansach abo prześledzić KARIERY' i już niy'SOM NO PROFIT!

 • Adolf

  czy umowa jest o pracę na czas nieokreślony ?

 • Binia

  O umowę na czas nieokrrślony to trzeba sobie zapracowac!

 • TuSieKlupnij

  Pewnie do tego multisport trzynastki darmowe obiady i 5000zł na ręke.Puknij się w czoło i przemyśl co piszesz

 • Iks

  Tak, zdecydowanie jest to praca na czas nieokreślony. Jak w każdej non-profit organizacji pożytku publicznego.

 • Zainteresowany

  Ile oferujecie na start ?

 • Sylwia

  Jest napisane ze potrzebują strażaków ochotników, czyli osób które chcą pomóc, żadna umowa,żadna wypłata, szukają osób z dobrym serduszkiem

 • Iks

  Oferują czego? Zajęcia? Nie ma obawy, w wolontariacie zawsze jest coś do roboty?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.