Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ochotnicza Straż Pożarna zbiera fundusze na zakup krzesła transportowego

 • Dodano: 2021-04-30 06:45, aktualizacja: 2021-04-29 15:58

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej na co dzień pomagają mieszkańcom naszego miasta. Teraz to oni proszą o pomoc, ale nie dla siebie. Założyli zbiórkę na zakup specjalistycznego krzesła ortopedyczno-kardiologicznego, aby skutecznie móc nieść pomoc.- Kto nas zna, ten wie. Staramy się pomagać zawsze i wszędzie, każdemu, kto jest w potrzebie, kto o to poprosi i kto tego wymaga. Ochotnicza Straż Pożarna to pasja, styl życia, możliwość samorealizacji, ale również powołanie i ogromna odpowiedzialność - nierzadko za zdrowie i życie innych ludzi – podkreślają przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej.

Strażacy zajmują się nie tylko gaszeniem pożarów, ale także wykonują niezliczoną liczbę innych zadań. Odkąd mamy do czynienia z pandemią koronawirusa ich obowiązki nieustannie wzrastają. Aby móc je właściwie wykonywać, niezbędny jest specjalistyczny sprzęt. Okazuje się, że w wyposażeniu OSP w Rudzie Śląskiej brakuje m.in. krzesła ortopedyczno-kardiologicznego. Strażacy postanowili zorganizować internetową zbiórkę, aby zebrać fundusze na jego zakup. 

- W trakcie ostatnich działań związanych z pomocą mieszkańcom Rudy Śląskiej w zwalczaniu trapiącej nas od roku epidemii pomagamy, między innymi, osobom starszym i niepełnosprawnym w dotarciu do punktów szczepień. Realizujemy to zadanie z ogromną przyjemnością - seniorzy z naszego miasta to osoby niezwykłe miłe i otwarte, łatwo i przyjemnie jest im pomagać, dzielą się również niejednokrotnie z nami swoimi historiami. Wzbogaca to obie strony – podkreślają strażacy ochotnicy.

Wyjaśniają też, że za pomocą krzesła ortopedyczno-kardiologicznego znacznie łatwiej i w większym komforcie transportować można osoby do i z pojazdu.

- Niejednokrotnie klatki schodowe budynków wielorodzinnych są wąskie, a schody strome, transportując pacjentów na wózkach, jak do tej pory, niekiedy okazuje się bardzo trudne, czy wręcz niemożliwe - krzesło transportowe w takim przypadku okazuje się niezbędne – podkreślają przedstawiciele OSP.

OSP w Rudzie Śląskiej dysponuje niewielkimi funduszami, które wystarczają jedynie na przetrwanie jednostki - utrzymanie siedziby, pojazdów, sprzętu, konserwacji, paliwa czy umundurowania. Wszelkie dodatkowe zakupy są obecnie wykluczone. Stąd pojawił się pomysł, aby wystosować apel do mieszkańców naszego miasta.

- Prosimy o wsparcie w imieniu wszystkich tych, którym dzięki Państwa datkom będziemy mogli w przyszłości nieść pomoc. Za wszelkie wsparcie już teraz dziękujemy i nie przestajemy Wam oczywiście służyć – dodają strażacy.

Koszt takiego krzesła transportowego to 1500 zł. Zbiórka trwa jeszcze 32 dni. Do tej pory inicjatywę wsparło 11 osób i udało się zebrać 405 złotych.

Zobacz także

Komentarze (7)    dodaj komentarz »

 • Karl

  To miasta nie stać na oszałamiającą kwotę 1500 zeta na stołek transportowy dla OSP i Ci ludzie muszą w takim celu zbiórki urządzać ?! Ktoś w tym urzędzie wstydu nie ma...

 • ochotnik

  zamiast wyrzucać pieniadze w błoto ( czyli 500+ ) przeznaczmy te pieniadze na szlachetne cele np dla straży, dla pogotowia

 • rado

  Za wpłaty na szlachetne cele partie nie kupią sobie wyborców i to jest problem tego kraju. 70% głosuje za PO-PiSEM więc jak ma tutaj być normalnie.

 • Andzia

  Jestem za

 • Mike

  Hej kto prowdziwym Rudzianinem jest, tyn niech wplaco zaro fest. Jo dolch zwanzig kto do wincyj

 • ptyś

  to sie nie chwol to nie ładnie

 • Mike

  Cel uświęca środki

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.