Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ochotnicza Straż Pożarna w końcu otrzymała wóz strażacki

  • Dodano: 2018-09-07 15:00

Przy siedzibie rudzkiej jednostki Państwowej Straży Pożarnej nastąpiło oficjalne przekazania na ręce rudzkich strażaków – ochotników, wozu strażackiego wraz z dodatkowym sprzętem ratowniczo-gaśniczym. Na ten moment Ochotnicza Straż Pożarna czekała bardzo długo, a chociaż sam moment przekazania był już planowany na początek tego roku, cała procedura bardzo się opóźniła.

Ostatecznie jednak rudzcy ochotnicy doczekali się wozu, który chociaż od dwudziestu lat jest już na służbie, będzie bardzo solidnym wzmocnieniem dla rudzkiej OSP.

Dla strażaków ochotniczych z Rudy Śląskiej myślę, że jest to największe wydarzenie z ostatnich lat - po raz pierwszy otrzymujecie samochód ratowniczo-gaśniczy, który będzie służył nam – czyli Państwowej Straży Pożarnej do pomocy w naszych działaniach, oraz społeczeństwu lokalnemu naszego miasta – mówił Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej, mł. bryg. Andrzej Małysiak

Na uroczystości przekazania była obecna również prezydent miasta, pani Grażyna Dziedzic:

Cieszę się, że coraz więcej młodych ludzi przystępuje do OSP, że idea ochotniczej straży pożarnej nie umiera, że się rozwija (…). Cieszę się, że macie tak wspaniałe auto – niech wam służy, żebyście zawsze czuli się bezpieczni i docenieni - mówiła pani prezydent.

Za przekazanie wozu w imieniu rudzkich ochotniczych strażaków podziękował komendant OSP, pan Adrian Tomas

Dziękuję panu komendantowi za możliwość przejęcia tego samochodu, który wraca praktycznie do miasta, ponieważ w roku 1998 był współzakupiony przez miasto, więc do tej pory służył dzielnie w szeregach Państwowej Straży Pożarnej, a teraz wraca do nas – ochotników z Rudy Śląskiej i będzie nadal służył społeczności lokalnej.

My również rudzkim strażakom, zarówno tym ochotniczym jak i zawodowym, życzymy jak najmniej pracy, a także bezpiecznego powrotu do domu po każdej akcji.

Ochotnicza Straż Pożarna w końcu otrzymała wóz strażacki

Komentarze (2)    dodaj »

  • Polak

    Większej szopki w życiu nie widziałem. No cóż to tylko ruda slunsko przykre patologiczne miasteczko.

  • chudy

    Som żeś je patologio.Jak ci zle w rudzie to ciś do altrajchu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również