Wiadomości z Rudy Śląskiej

Od soboty aż do odwołania zamknięte będą baseny, siłownie i kluby fitness

 • Dodano: 2020-10-16 12:00

Od soboty 17 października Ruda Śląska znajdzie się w czerwonej strefie. Co to oznacza dla mieszkańców? Od tego dnia aż do odwołania zamknięte będą baseny, siłownie i kluby fitness.

W czwartek 15 października ogłoszono nowe obostrzenia i zaostrzono reżim sanitarny w strefie żółtej i czerwonej. Decyzją rządu wszystkie baseny i aquaparki zostają zamknięte od 17 października. Na razie nie określono granicznej daty tych obostrzeń.

- Wciskamy hamulec, wciskamy hamulec z całej siły. Jest to konieczne, by obronić wydolność naszego systemu opieki zdrowotnej. Jesteśmy w sytuacji, gdy pandemia przyspiesza - mówił podczas konferencji prasowej minister zdrowia Andrzej Niedzielski.

Zamknięte baseny

Od 17 października obowiązywać będą nowe zasady sanitarne w Polsce. Od tego dnia Ruda Śląska będzie w czerwonej strefie. To oznacza duże trudności dla miłośników sportu i rekreacji. Od soboty zamknięte zostaną wszystkie baseny w Rudzie Śląskiej w tym Aquadrom. 


Zamknięte będą także siłownie i kluby fitness

Do tej pory w strefach żółtych i czerwonych mogliśmy korzystać z siłowni i klubów fitness. Jedynym zastrzeżeniem była liczba ćwiczących (1 osoba na 7 m2 w strefie żółtej i 1 osoba na 10 m2 w strefie czerwonej) oraz obowiązkowy dystans społeczny (1,5 m).

To zmienia się od 17 października. W odpowiedzi na rosnącą liczbę zakażeń w Polsce rząd zdecydował, że od soboty 17 października siłownie i kluby fitness zostają zamknięte dla użytkowników. Podobnie jak w przypadku basenów, nie zdecydowano na razie, do kiedy zakaz będzie obowiązywał.

Zobacz także

Komentarze (14)    dodaj komentarz »

 • zatroskany obyfatel

  A byłeś kiedyś na siłowni, czy tylko słyszałeś że drogo, bo kuzyn kolegi ojca sąsiada kiedyś przechodził obok jakiejś siłowni. Powiem Ci że urząd skarbowy bardziej zdziera, może też powinni zamknąć?

 • Marek

  Siłownie zamknięte a food trucki otwarte w najlepsze gdzie tu logika?

 • Ksiądz Dobrozłodziej

  Najważniejsze, że możecie przyjść do mnie się pomodlić. Nie zapomnijcie wziąć ze sobą portfeli...

  • Ksiądz Dobrozłodziej
   2020-10-17 13:10
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Truda

  Z czego Ci ludzie mają żyć?

 • Sedno

  Cholera ludzie! Tak trudno zrozumieć nowe ograniczenia? To proste i logiczne. Np. strefa żółta. Nie wolno ćwiczyć na siłowni, bo to skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne. Dlatego zamiast ćwiczeń warto iść coś zjeść. Bo jeść w każdej knajpie można, na spokojnie i bez maseczki. No chyba, że ktoś chciałby zjeść na ulicy, to mu nie wolno, bo jedzenie na ulicy jest skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne. W knajpie wolno, na ulicy nie. Proste i logiczne. Ale pamiętajmy, że i w knajpie robi się niebezpiecznie, lecz tylko po godz. 21:00. Wtedy wyłącznie na wynos. Byle NIE na ulicy. Za to na ulicy w zgromadzeniu (bez jedzenia!) może uczestniczyć max 25 osób. No chyba, że pójdą do kościoła, to wtedy ile dusza zapragnie, bo jak kościół duży to może być nawet 50 lub 100, trzeba se policzyć. W kościele na mszy 1 osoba na 4 m2. No chyba, że to nie jest msza tylko mecz. To wtedy nawet na stadionie, na powietrzu - ZERO. Absolutne zero, bo to skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne. No chyba, że to nie jest mecz na stadionie, tylko przedstawienie w teatrze. To wtedy można przyjść, ale na 25% miejsc. Co innego dzieciaki z podstawówki. One to wszystkie mogą przychodzić, siedzieć w klasach i ganiać się po korytarzach na przerwach. Ile chcą, każdego dnia. No chyba, że to nie jest podstawówka, tylko liceum lub studia. Uuu, to wtedy się nie zaleca, bo to skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne. Kilkadziesiąt dzieci w klasie w podstawówce - tak. Kilkudziesięciu licealistów klasie w liceum - nie. Kilkudziesięciu studentów w auli na uczelni - nie. Proste i logiczne. No i jak wesele to tylko 20 osób, na dodatek bez wywijania do Zenka na parkiecie, bo to skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne. Chyba, że wesele zrobicie sobie w Biedrze czy Lidlu, to wtedy można. Tam to można wszystko, włazi tyle ludu ile chce. Byle nie ćwiczyli w trakcie robienia zakupów. Więc bez przysiadów z arbuzami czy takich tam cwaniactw. Proste i logiczne. Czego nie rozumiesz?Znalezione w Internetach.

 • GMD

  To jest jak najbardziej logiczne. Rządzą nami debile to jest tak jak jest...

 • Tbs

  I bardzo dobrze,zdziyraja grubo kasa za te badziewia

 • kamrat

  Tak chorzy ludzie cwicza na silowni .... Ludu otrząśnij sie prosze !! KIedys lekarz nie zważał że wojna była i narażał życie swoje a dzis sie boją pomagać rodakom !!! wstyd i hanba !!!! od 7 mc w naszym kraju umarło na tzn covid ponad 300 ludzi bez szczegolowej sekcji pod tym kontem... dziennie umiera na nowotwory po 300 rodakow .... Jaka pandemia ludzie kochani ?? rujnują nasz kraj bandyci....

 • Ala

  łopaty im dac i niech fedrują w maseczkach , popieram to ze pozamykają siłownie, w końcu to czas pandemi a nie zabawy

 • zatroskany obyfatel

  Myślę, że jak Putin zaatakuje Polskę, to właśnie takich ludzi jak Ty będzie potrzebował, żeby tworzyć nowe elity. Z psychiatryka uciekłaś Ala, czy tylko do pisu należysz?

 • Pracownik październikowy

  To idź do kościoła i pomódl się o rozum

  • Pracownik październikowy
   2020-10-17 17:00
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Pracownik październikowy

  Debilizm najwyższego stopnia.

  • Pracownik październikowy
   2020-10-16 14:42
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • edi

  do kościoła ,do kina można na mecz na lufcie nie co [...]e nami sterują pod rozwaga każdemu

 • olo

  co za pech...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.