Wiadomości z Rudy Śląskiej

Od soboty ograniczenia w funkcjonowaniu galerii i placówek handlowych

 • Dodano: 2020-11-05 19:15, aktualizacja: 2020-11-06 10:32

Od soboty, 7 do 29 listopada br. w galeriach handlowych będą otwarte tylko niektóre sklepy, np. spożywcze, drogerie, meblowe, oraz apteki i punkty usługowe, np. pralnie czy poczta. W placówkach obowiązywać będą limity osób - wynika z projektu rozporządzenia Rady Ministrów.

Zgodnie z wytycznymi zawartymi w projekcie od najbliższej soboty, 7 listopada br. do 29 listopada br. zostaną wprowadzone ograniczenia w funkcjonowaniu galerii handlowych o powierzchni powyżej 2000 m kw.

Otwarte mimo ograniczeń będą niektóre sklepy z żywnością, produktami kosmetycznymi, artykułami toaletowymi, środkami czystości, produktami leczniczymi, w tym apteki, wyrobami medycznymi, środkami spożywczymi specjalnego przeznaczenia żywieniowego, gazetami lub książkami, meblami, artykułami budowlano-remontowymi, artykułami dla zwierząt domowych, usługami telekomunikacyjnymi, częściami i akcesoriami do samochodów lub motocykli, paliw.

W galeriach będą mogły działać też punkty usługowe, m.in. fryzjerzy, optycy, placówki bankowe, pocztowe, ubezpieczeniowe, a także zajmujące się naprawą samochodów lub motocykli, wymianą opon i dętek; myjnie samochodowe, ślusarskie, szewskie, krawieckie, pralnicze i gastronomiczne oferujące wyłącznie żywność na wynos.

Ponadto - zgodnie z projektem - w galeriach handlowych wprowadzone zostanie czasowe ograniczenie prowadzenia handlu detalicznego i działalności usługowej na wyspach handlowych.

W obiektach i placówkach handlowych oraz świadczących usługi pocztowe może przebywać jednocześnie nie więcej niż jedna osoba na 10 m kw. – w przypadku obiektów i placówek o powierzchni przeznaczonej w celu sprzedaży lub świadczenia usług nie większej niż 100 m kw.; w sklepach powyżej 100 m kw. – jedna osoba na 15 m kw. (bez zmian) – od 7 do 29 listopada.

W obiektach handlowych obowiązkowe jest noszenie rękawiczek lub dezynfekcja rąk oraz zakrywanie ust i nosa.

Zobacz także

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • ślusorz

  nie dawać na tace, nie dawać im wogole kasy, niech sie za robote wezmą a nie żebrac od starszych ludzi do koszyczka, wstyd panowie, dorosli faceci a żebraja co niedziela od ludzi, dać im wędke i nauczyć łowić, dać im pole i niech sieja i zbierają żniwa , chleb bardziej smakuje uczciwie zarobiony a nie żebrany, ludzie na dole uczciwie ciężko pracują a ci pozakładali długie szaty i chca jak królowie w monarchi żyć

 • Luca

  pozamykać koscioły, zaraza sie od razu zmiejszy, skoro są takie świete to dlaczego niebiosa dopusciły by wirus zabijał ludzi, za niedługo w kosciołach bedą tylko muzea, ludzie nabierają rozumu i przestają tam chodzic a dzieci juz unikaja religi, nic na siłe i tak powinno byc

 • Rudzki

  Czyli sklepy z odzieżą i tekstyliami, gdzie na dużej powierzchni było 2-3 klientów będą zamknięte, ale slepy spożywcze czy budowlane, gdzie klientów są setki będą otwarte. Uffff, od razu czuje się bezpieczniej. Ciekawe kto to wymyślił i jak długo nad tym siedział ?

 • Dzida

  Jeść musisz codziennie. Kupować kiecki juz nie.

 • Rudzki

  Osoby, które mają sklepy z ubraniami i innymi tekstyliami też muszą jeść codziennie, a za chwilę będą bezrobotne ! Poza tym jakie jest prawdopodobieństwo zarażenia się w sklepie, w którym są 2-3 osoby, jeszcze w maseczkach na twarzy ?

 • Binia

  Najpierw cmentarze zamknięte na pierwszego, teraz galerie handlowe... A wrota kościołów otwarte na oścież... Przecież kryzys nie może księdzu polecieć po kieszeni. Szkoda że ludzie są tak zaślepieni wiarą ryzykując własne zdrowie. Przecież głowni uczestnicy mszy to seniorzy. Niech się już ta paranoja skończy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.