Wiadomości z Rudy Śląskiej

Coraz więcej potwierdzonych zakażeń koronawirusem w rudzkich DPS-ach

 • Dodano: 2020-11-04 12:30

Według danych sanepidu w Rudzie Śląskiej w ciągu ostatniej doby potwierdzono 80 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Już ponad 2,7 tysiąca osób przebywa na kwarantannie. Coraz więcej zakażeń koronawirusem zostało potwierdzonych w rudzkich DPS-ach.

- Nowych potwierdzonych przypadków zakażenia w dzisiejszym raporcie rudzkiego sanepidu jest 80. Informowałem już wcześniej o ognisku tworzącym się w DPS przy ul. Oddziałów Młodzieży Powstańczej w Kochłowicach. Obecnie zakażonych jest tam 21 pensjonariuszy i 8 pracowników. Z kolei w DPS przy ul. Piłsudskiego potwierdzono zakażenie wśród 6 pensjonariuszy i 4 pracowników. Na kwarantannie przebywa już ponad 2,7 tys. osób. Mamy też dobrą informację - kolejnych 38 osób zostało uznanych za ozdrowieńców - napisał Krzysztof Mejer.

Wiceprezydent poinformował także o kolejnej śmiertelnej ofierze koronawirusa. To 62-letni mężczyzna.

- Zmarł 62-letni rudzianin, który miał potwierdzone zakażenie koronawirusem i choroby współistniejące. Niech spoczywa w pokoju. Rodzinie Zmarłego składam wyrazy współczucia - napisał Krzysztof Mejer.

Komunikat epidemiologiczny 04.11.2020 r.:

 • 2474 osoby zakażone koronawirusem
 • 2727 osób poddanych kwarantannie
 • 52 osoby hospitalizowane
 • 0 osób objętych nadzorem epidemiologicznym
 • 1328 osób ozdrowionych
 • 37 osób zmarło

Zobacz także

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • Ja

  A ile od marca było zachorowań na grypę, angine ile przeziębionyxh? Czy tylko covid panuje? Żenada

 • Helena

  To nie rzad do bani , tylko nieodpowiedzialni ludzie , trzeba bylo nie wychodzic do apteki i na zakupy tylko lezec w domu jak sie jest na L4 , przeciez trzeba bylo poprosic rodzine albo sasiadow o pomoc w zakupach , chory nie powinien wychodzic z domu i zarazac innych , i to nie tylko w czasach pandemii ale zawsze , na zdrowy rozsadek nie trzeba rzadowej ustawy

 • Xyz

  Nasi włodarze chcą do pracy w DPS wysłać nauczycieli...wystosowali nawet specjalne pismo w tej sprawie. Gratuluję pomysłu. A zamiast pielęgniarek do szpitala do obsługi tych 60 łóżek covidowych to proponuję górników na postojowym czy właścicieli restauracji i tak mają zamknięte niech sobie dorobią.

 • Adi

  A czemu nie urzędników przecież urzędy są po,zamykane to niech się udzielają w DPS -ch

 • Frela

  Epidemia się rozprzestrzenia, ponieważ ludzie sa nieodpowiedzialni a rząd do bani.Znajoma, ktora pracuje w szkole, miala silne bole miesni i stan podgoraczkowy, a lekarz na teleporadzie stwierdzil, że to za malo symptomow choroby, że to zwykle przeziębienie i dal jej tylko zwolnienie lekarskie. Ona wychodzila do sklepu, apteki, po dwoch dniach nastapila utrata wechu i smaku. Dostala od lekarza skierowanie na wymaz (wynik pozytywny) i od tej pory jest na kwaranntanie, a ile mogla osob zarazić w międzyczasie to strach pomyslec.

 • boluś

  I bydzie coroz wiyncyj,bo Agyncje Pracy radośnie relokujom pracowników tymczasowych pomiyndzy zakładami pracy kiere ich wynajmujom. Tako polityka bydzie powodowała rozprzestrzynianie sie Covidka i wyłączanie cołkich segmyntów produkcji i usług. Pyrsk Covidowcy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.