Wiadomości z Rudy Śląskiej

Oficjalne otwarcie kąpieliska letniego w Rudzie Śląskiej [GALERIA ZDJĘĆ]

 • Dodano: 2021-06-28 16:45

Aerobik w wodzie, zumba, pokazy karateków, gry i zabawy oraz dmuchany zamek dla najmłodszych – to tylko niektóre atrakcje, jakie czekały w ubiegłą niedzielę na gości basenu letniego w Nowym Bytomiu


Oficjalne otwarcie kąpieliska letniego w Rudzie Śląskiej

Wczoraj odbyło się oficjalne otwarcie kąpieliska letniego w Rudzie Śląskiej, jednak korzystać z niego można było już od soboty (26 czerwca) od godz. 9:00. Podczas niedzielnej zabawy nie zabrakło wielu atrakcji i niespodzianek, z których mogli skorzystać młodsi i starsi mieszkańcy Rudy Śląskiej.

Odbyły się zajęcia zumby i aerobiku w wodzie, pokazy klubu karate oraz zajęcia z "Basket for kids". Z myślą o najmłodszych gościach basenu letniego MOSiR zorganizował wiele gier i zabaw. Na terenie obiektu stanął także dmuchany zamek.


Basen letni w Rudzie Śląskiej - cennik i godziny otwarcia

Dla odwiedzających zostały udostępnione wszystkie obiekty wchodzące w skład kompleksu basenów letnich (basen pływacki, basen kąpielowy dla niepływających oraz brodzik dla dzieci, dwie zjeżdżalnie – w tym jedna 3-torowa, platforma do opalania, plac zabaw). 

Kąpielisko letnie będzie czynne w okresie wakacyjnym codziennie od godz.9:00 do godz. 19:00. Bilet wstępu dla osoby dorosłej na cały dzień kosztuje 15 zł, z kolei dzieci i młodzież szkolna, a także studenci do 25 roku życia oraz emeryci 60 + i renciści płacą za wstęp 8 zł. Dzieci do lat 5 korzystają z kąpieliska za darmo. Natomiast bilet dla osoby niepełnosprawnej kosztuje 6 zł. 

Na basenie letnim przy ul. Ratowników jest też możliwość zakupu biletów dla grup zorganizowanych (powyżej 15 osób). Wtedy cena biletu od osoby wynosi 5 zł. Osoby chcące skorzystać z kąpieli w basenie letnim, które posiadają Rudzką Kartę Rodzina 3+ otrzymają 50% zniżki, a seniorzy z Rudzką Kartą Seniora 60+ zapłacą za bilet 6 zł. Dla dorosłych, którzy postanowią popływać po godz. 17:00, cena biletu wynosi 8 zł. Basen oferuje także wypożyczenie leżaka w strefie leżakowej (15 zł za dzień) oraz korzystanie z  szafki (5 zł/dzień).


Obostrzenia związane z pandemią

Warto jednak przypomnieć, że z powodu obostrzeń związanych z pandemią na terenie obiektu będą obowiązywały dodatkowe zasady bezpieczeństwa.

- Podczas działania kąpieliska będą obowiązywały wszystkie aktualne w danym czasie obostrzenia, które muszą być przestrzegane przez użytkowników. W tym obowiązkowa dezynfekcja rąk. Według dzisiejszego stanu obowiązuje zachowanie 1,5 m odległości pomiędzy klientami - mówi dyrektor MOSiR-u - Aleksandra Poloczek.


Basen letni przy ul. Ratowników w Nowym Bytomiu

Basen letni przy ul. Ratowników 2 w Nowym Bytomiu został całkowicie zmodernizowany w 2015 roku. W ramach wartej prawie 16,8 mln zł inwestycji powstał 25-metrowy basen sportowy o maksymalnej głębokości 1,8 metra z wydzielonymi torami i kubaturze 476 tys. litrów oraz basen rekreacyjny o długości 46 i szerokości 23 metrów, oraz głębokości od 0,6 do 1,2 metra i kubaturze 936 tys. litrów. 

Basen rekreacyjny dodatkowo wyposażony jest w kilka atrakcji wodnych oraz dwie zjeżdżalnie, w tym jedną 3-torową. Jedną z atrakcji niewątpliwie jest platforma do opalania wyposażona w 35 leżaków. Z kolei dla najmłodszych powstał specjalny brodzik o głębokości od 0,15 do 0,4 metra oraz duży plac zabaw. Zaadaptowane zostały również pomieszczenia na mini salę zabaw dla dzieci oraz wydzielono miejsce do przewijania dzieci. 

W ramach kompleksowej modernizacji kąpieliska powstała także instalacja fotowoltaiczna, która wykorzystywana jest do zasilania obiektu w energię elektryczną oraz podgrzania wody basenowej.

Zobacz także

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • mineralno

  Podobno we Orzegowie na nowej koksowni za grube milijony odbudowanej,bedzie kompiel ale jako sie dowiemy,na lato.

 • mieszkaniec

  Zdebel to były baseny,woda ekstra,zielen soczysta,drzewa rozłozyste dawały cien i przytulnosc ludzie obsluga mili,ceny biletowdostempne dla wszystkich,PYTAMY KTO TEN OBIEKT ZDEBEL POZWOLIŁ ZNISZCYC NO KTO,IWCZYJIM INTERESIE.

 • Adolf

  A to nie prawda ze jak się nasika do wody to bedzie farbowac. Przetestowane juz kilka razy

 • moczony

  jakiś nerwowy KARL, jo fajnie jajeczka wymoczył, obok laski się pluskały uśmiechnięte, chyba czuły również naszą wzajemną bliskość... mmmm.

 • Karl

  Skończcie robić z nas idiotów, dziś byłem w parku wodnym w Siemianowicach, wstęp za darmo, dzieci wybawiły się jak nigdy. Rzecz nie do zrealizowania na Rudzie, a wiem bo sam składałem projekt obywatelski w tej sprawie, tylko miejscy bogowie go odrzucili przeszacowując o ok 30-50% wartość inwestycji, co spowodowało przekroczenie budżetu. Z tego co wiem wniosków o wodne place zabaw na Rudzie było już kilka, wszystkie z tym samym skutkiem. Widocznie koledzy się w tej technology nie specjalizują, a po za tym jak można robić coś darmowego dla mieszkańców. Tylko niech Grażynka i jej przy[...]asy nie opowiadają że Siemianowice są bogate w porównaniu z Rudą, wystarczy racjonalnie wydatkować pieniądze. W odległości ok. 500 metrów od tego placu znajduje się basen. Wstęp 7 zeta dorosły, 3.5 ulgowy, dziecko do lat 7 gratis. Jest tu jeszcze coś co wymaga komentarza w porównaniu z Rudzkim złodziejstwem ? Nawet grosza podatku na Rudzie już nie zapłacę Wy pasożyty...

 • Rudzianin

  Popieramy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.