Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ogłoszono przetarg na budowę kolejnego odcinka N-S!

 • Dodano: 2024-07-08 14:00

Praca nad rozbudową trasy N-S wre! Prezydent Michał Pierończyk poinformował o ogłoszeniu przetargu na budowę Eneski na północ. Kolejny przetarg, tym razem na rozbudowę trasy na południe, zostanie zorganizowany jeszcze w tym roku!

Powstaną kolejne odcinki trasy N-S

W lipcu ogłoszono przetarg na budowę ponad 2,2-kilometrowego odcinka od ulicy Magazynowej do ulicy Piastowskiej. Zakres prac obejmuje budowę drogi od powstającego na ul. Magazynowej ronda do ulicy Piastowskiej, niedaleko ulicy Na Łąkach. Prace powinny zakończyć się w 30 miesięcy od momentu ich rozpoczęcia. Koszt budowy wyniesie ok. 200 mln złotych, miastu jednak udało się pozyskać dofinansowanie z budżetu państwa.

Nowy odcinek umożliwi mieszkańcom dojazd N-S-ką do granicy z Bytomiem.

To nie koniec!

Prezydent zapowiedział, że jeszcze w tym roku miasto ogłosi przetarg na budowę jeszcze jednego odcinka trasy N-S, tym razem w południowej części miasta. Odcinek o długości 0,6 km ma połączyć ulicę Bielszowicką z węzłem autostrady A4. Budowa zostanie sfinansowana dzięki środkom unijnym pozyskanym w 2024 roku.

Ogłoszono przetarg na budowę kolejnego odcinka N-S!

Komentarze (12)    dodaj »

 • żenua

  Odezwali się sami eksperci: specjaliści z zakresu budowy dróg , ekonomiści i prawnicy.Wiedzą w jakim czasie powinno się taką trasę wybudować, za jakie pieniądze, kto powinien być wykonawcą tej inwestycji. To cudownie mieszkać w otoczeniu takich ekszpertow co się na wszystykim znają .

 • knur karabinier

  Wow, uważasz, że projekt i budowa, 4km drogi na uboczach miasta, przez 13-14 lat to powód do dumy? Cudownie mieszkać w mieście, gdzie samozadowolenie nie ma pokrycia w rzeczywistości...

 • żenua

  Żeby coś uważać i się na ten temat wypowiadać trzeba mieć na ten temat gruntowną wiedzę .Ani ja ,ani ty nie możemy ją mieć z tą różnicą ,że ja cieszę się,że ta koncepcja z tą trasą jest wdrażana ,póki co znajdują się na nią pieniądze mimo ,różnych zawirowań gospodarczo-politycznych ,wojny ,covidu czy inflacji.Czy to wszystko mogło by być szybciej realizowane? Być może ,ale nawet nie dociekam,co by się musiało wydarzyć.Zatrudnić więcej firm,zapewnić lepszy sprzęt,zmienić wykonawców,zmienić władzę w mieście albo rząd w kraju,pozyskać więcej pieniędzy z UE czy że skarbu państwa ,czy poganiać wykonawców batem.Ustal to i wtedy się z nami podziel swoją wiedzą knurze karabinierze.

 • mgx

  4,4km w 13 lat , czyli ~338,5metra na rok, czyli ok. 1metr dziennie :) a są na świecie firmy które bez problemu robią 1km na dzień ....

 • Obserwator

  Przez 13 lat zbudowano 4,4 km drogi :D a w planach jest zrobienie ponad drugie tyle

 • SE

  Brawo!

 • Piotr

  Nie jestem mieszkańcem Rudy ani Bytomia !! Kiedy te [...]e z GZM dadzą pieniądze na przedłużenie trasy N-S do obwodnicy Bytomia w Miechowicach ? Być może przywieźli ich na Śląsk plecionym autobusem.... ????

 • Adam

  Przecież wiadomo kto wygra.... ten co sponsorował wybory a już jego drogi pękają. Kto zna zwycięzcę? Bo ja stawiam na drogopol. .. Gdzie jest ABW czy cbs?

 • xyz

  Dlaczego nie zgłosisz?

 • Norbi

  Po co ta wiadomość jak i tak wiadomo kto wygra ten co ostatnio .

 • lora

  najdroższa ulica świata

 • Ulicznica

  Ulica powiadasz!?aha

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również