Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ogromny wyciek danych użytkowników Facebooka. Policja ostrzega!

 • Dodano: 2021-04-13 10:15

3 kwietnia 2021 roku pojawiła się informacja o opublikowaniu w sieci danych użytkowników (w tym z Polski) portalu społecznościowego Facebook. W ostatnim okresie czasu odnotowano pierwsze próby logowań do innych serwisów internetowych poprzez wykorzystanie opcji "Zaloguj się przez konto Facebook". Sprawcy, korzystając z tej metody próbują zalogować się do innych serwisów wykorzystując dane użytkowników portalu Facebook.

Z Facebooka wyciekły dane Polaków

Według ustaleń potencjalni pokrzywdzeni otrzymali w ostatnim okresie czasu na swoje skrzynki mailowe informacje o konieczności aktywacji konta. Dane zostały wykorzystane m.in. do prób aktywacji usługi streamingowej, co w konsekwencji mogłoby doprowadzić do pozyskania innych wrażliwych danych np. numerów kart płatniczych, numerów PESEL.

Każda osoba w przypadku otrzymania maila z linkiem do aktywacji nie powinna podejmować żadnej akcji. Jest to próba przejęcia konta przez sprawców z możliwością przejęcia naszych danych.

Pamiętajmy:

 • regularnie dokonujmy zmian haseł dostępu do swoich zasobów cyfrowych;
 • stosujmy uwierzytelnianie dwuskładnikowe wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.

(Biuro do Walki z Cyberprzestępczością KGP)

Ogromny wyciek danych użytkowników Facebooka. Policja ostrzega!

Zobacz także

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • Ja

  Kiedy wlamali mi sie na konto i mi je zablokowali,bylam w jakims tam strachu,co yen ktis w moim imieniu narobi.od okolo 2 lat nie mam fb i jest rewelacyjnie,wiecej czasu na inne rzeczy

 • Zjadacz chleba

  A przy spisie nie będzie wycieków?

 • Patyk

  Facebook to portal dla chwalipięt który żyje własnym życiem , po co są platformy społecznościowe większość użytkowników nie ma pojęcia ile kosztuje darmowy FB dając swoje dane osobowe łącznie z nr. telefonu i dokładną lokalizacją nieświadomego internauty.

 • zigmunt

  Niestety dziś inwigilacja jest pełna. Wystarczy że masz przy sobie telefon a już operator wie gdzie jesteś, z kim się kontaktujesz ito, Google wiedza też gdzie jesteś, co robisz, jakie masz hobby, co kupujesz, jakie filmy oglądasz, co cię kręci i wszystko czego szukasz w przeglądarce :) Banki wiedza na co wydajesz kasę, allegro wie co lubisz, Visa wie co kupujesz i gdzie itp itd. Takie czasy. A że niektórzy piszą na FB gdzie się wypróżnili to już inna bajka.

 • zonk

  Dlaczego nie podajecie strony gdzie można sprawdzić czy nasz email czy telefon był w wycieku ? Wszystkie poważne portale tę stronę podały.

 • novarra

  Nigdy nie byłem na FB a Twitera zrezygnowałem po roku. Czuję się świetnie i nie dbam o znajomości ani o polubienia. Nie kandyduję na żadne stanowisko nie jestem politykiem więc nie muszę kłamać ani robić wrażenia. Dlatego nie mam stresu .

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.