Wiadomości z Rudy Śląskiej

Oszust, który odebrał od rudzianki 17 tys. został zatrzymany

 • Dodano: 2024-07-08 09:30

Kryminalni z Rudy Śląskiej zatrzymali 24-letniego mieszkańca Krakowa w związku z oszustwem „na lekarza”. To już kolejne zatrzymanie oszusta działającego w podobny sposób. Mężczyzna, który rudziance przedstawił się jako lekarz jej córki, został już tymczasowo aresztowany. Za oszustwo grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Kryminalni zatrzymali 24-latka w związku z oszustwem "na lekarza"

Do oszustwa 85-letniej mieszkanki Rudy Śląskiej doszło pod koniec czerwca. Dyżurny rudzkiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że nieznany sprawca, podając się za lekarza, wyłudził od seniorki siedemnaście tysięcy złotych. Kryminalni z rudzkiej komendy rozpoczęli intensywne działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy.

- Policjanci ustalili i wytypowali sprawcę, który odebrał od rudzianki pieniądze. Już po niespełna tygodniu od zdarzenia, 24-letni mężczyzna został zatrzymany w Krakowie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów i na wniosek prokuratora sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące - czytamy na stronie KMP Ruda Śląska.

Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są dalsze zatrzymania. Śledczy z Rudy Śląskiej będą teraz badać wszystkie szczegóły tej sprawy. 

Policja po raz kolejny ostrzega i przypomina:

Nigdy na czyjeś zlecenie nie przekazuj pieniędzy, nie podpisuj dokumentów, nie zakładaj kont w banku, nie zaciągaj kredytów i nie ujawniaj swoich danych osobowych, numerów PIN, haseł. Po rozmowie natychmiast zadzwoń do kogoś bliskiego i opowiedz o zdarzeniu. Poinformuj policję! - apelują policjanci.

Każdą próbę wyłudzenia pieniędzy można zgłaszać w dowolnej jednostce lub dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Komentarze (4)    dodaj »

 • Astra

  Dobra robota dzięki dla niebiieskich

 • Poszkryflaniec Łojca Modrego

  8 lot ?za 17 tys ...jak rybka w sobota(ostatnio)przyjechoł się z wodociongami pożegnać a że bagażnik już mu się od makulatury nie domykol a że jo mom pięć na wongel Roch się trochę wzion.jo nie wiedział że łon jest wendkorzniby rybka a haczyki na inne rybki z akwarium zbieroł.a że jo tyz je pasjonat to łostawiołch się te haczyki kulki na mole i tak także rozmaite instrukcje jak zanyncac i knotle na hokah robić.pieron gwizd i hahor szparka tuż się zwinyła.moze bestoz inkszo jakoś ta woda.ale czy lepszo?myni szlomu ale klarowno...buuuu rybki

  • Poszkryflaniec Łojca Modrego
   2024-07-09 01:53
  • odpowiedz
 • Karol

  Nie do więzienia,ale do ciężkiej pracy żeby zapamiętał do końca życia

 • n4u

  po co ? wystarczy obciàć rękę to zapamięta, na co mamy takich utrzymywać

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również