Wiadomości z Rudy Śląskiej

Parafia pw. św. Marii Magdaleny w Bielszowicach przywitała nowego proboszcza

 • Dodano: 2023-08-01 11:15

Parafia pw. św. Marii Magdaleny ma nowego proboszcza! Opiekę nad kościołem sprawować będzie ks. Mariusz Obałka. Zastąpił on ks. Piotra Kurzelę, który po wielu latach wypełniania obowiązków proboszcza przeszedł na emeryturę. 

Nowy proboszcz bielszowickiej parafii

Kościół pw. św. Marii Magdaleny, znajdujący się przy ul. Kokota 152 w Bielszowicach został wybudowany w 1883 roku. Od tego czasu posiadał już wielu duszpasterzy, którzy z biegiem czasu się zmieniali. Podobnie było w ubiegłym tygodniu. Parafia zyskała nowego administratora – ks. Mariusza Obałkę. Nowy proboszcz zastąpił ks. prał. Piotra Kurzelę, który przeszedł na emeryturę.

Przywitanie nowego proboszcza parafii

W niedzielę 30 lipca miało miejsce uroczyste przywitanie ks. Mariusza Obałki, który wcześniej pełnił posługę bożą w parafii pw. św. Michała Archanioła w Siemianowicach Śląskich. Na uroczystości był obecny również prezydent Rudy Śląskiej Michał Pierończyk.

– Dziś razem z mieszkańcami Bielszowic przywitaliśmy nowego administratora parafii pw. św. Marii Magdaleny - ks. Mariusza Obałkę. Nowemu Proboszczowi życzę wytrwałości, odwagi w realizacji wyznaczonych celów, ludzkiej życzliwości i radości z posługi w naszym mieście – czytamy w mediach społecznościowych Michała Pierończyka.

Plany na przyszłość nowego proboszcza

Nowy ksiądz proboszcz planuje nie tylko kontynuować pracę swojego poprzednika, ale także szukać nowych metod na dotarcie do wiernych. Zapytany o plany na prowadzenie parafii powiedział, że istotne jest odnalezienie drogi bezpośrednio do ludzi.

– Szukanie jakichś nowych metod duszpasterskich na dzisiejsze czasy może bardziej adekwatnych, żeby jednak zatrzymać, ale też odszukać tych, którzy z jakiegoś powodu gdzieś tam odeszli albo się pogubili, albo zniechęcili. Szukać dróg po prostu do ludzi to jest taki główny cel – powiedział ks. Mariusz Obałka.

Podczas rozmowy zaznaczył także, że głównym celem duszpasterskim każdego proboszcza jest troska o zbawienie dusz.

Nowy proboszcz cieszy się, że to właśnie do bielszowickiej parafii został przydzielony

Ksiądz Mariusz Obałka jest zadowolony, że przydzielono go do parafii Marii Magdaleny w Bielszowicach. Pomimo tego, że wcześniej Rudę Śląską i znajdujące się w niej parafie znał tylko z odwiedzin księży.

– To jest taka bardzo tradycyjna parafia. Wiadomo, że środowisko górnicze jest takim najbardziej charakterystycznym środowiskiem dla Śląska i praca z takimi ludźmi ciężkiej pracy jest bardzo fajna, bo to są ludzie, którzy szukają oparcia w Bogu, a przez to też w Kościele – powiedział nowy proboszcz parafii pw. św. Marii Magdaleny.

Zadowolenie księdza proboszcza dotyczy nie tylko samych parafian, ale także wnętrza kościoła i jego otoczenia, które zdaniem ks. Mariusza Obałki są piękne.

Sara SynowiecSara Synowiec
Źródło: Parafia pw. św. Marii Magdaleny w Bielszowicach

Komentarze (4)    dodaj »

 • The truth

  Przecież cała kościelna mafia zatrzymałą sie hmm na XIII wieku. Czekam na tego kto odetnie koscielnego raka od ciałą społeczeństwa i przestaniemy go karminć naszymi podatkami

 • Rudolf

  Zawsze stresuję się przed pierwszą mszą odprawianą przez nowego proboszcza. Miejmy nadzieję, że szybko złapiemy wspólny język. Powodzenia i gratulacje od wiernych.

 • Andrzej

  Co ty bredzisz. Mam nadzieję, że ten nie będzie bil dzwonami jak powalony. Niech zrozumi że ludzie po ciężkiej pracy chcą pospać a nie słyszeć dzwony o 6 rano. Niech zrozumi, że dzwony to tylko symbol kiedyś były potrzebne jak zegarków nie było a nie w tych czasach.

 • uczciwy komuch pisowski

  Dzięki czemu mieszkańcy staną sie bardziej zdrowi, szczęśliwi i bogaci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również