Wiadomości z Rudy Śląskiej

Parafia pw. św. Piusa X organizuje 6 stycznia Orszak Trzech Króli

  • Dodano: 2022-01-03 13:00, aktualizacja: 2022-01-11 18:23

Parafia pw. św. Piusa X już po raz kolejny organizuje 6 stycznia Orszak Trzech Króli. W ten sposób mieszkańcy Rudy obchodzą święto Objawienia Pańskiego. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa, uczestnicy orszaku nie wyjdą na ulice Rudy Śląskiej. Przejdą jedynie wokół kościoła. 

Orszak Trzech Króli w Rudzie Śląskiej

Orszak Trzech Króli przez parafię Piusa X w Rudzie Śląskiej organizowany jest od 2014 r. Co roku w wydarzeniu udział bierze wielu mieszkańców Rudy. W tym roku podobnie jak w ubiegłym wydarzenie odbędzie się na innych zasadach niż dotychczas.

- Tradycyjny Orszak Trzech Króli wyruszy po mszy św. o godz. 10.30. Z przyczyn pandemicznych pójdziemy dookoła kościoła - czytamy na stronie parafii pw. św. Piusa X.

Dzień Objawienia Pańskiego, potocznie nazywany Świętem Trzech Króli

Rudzki przemarsz organizowany jest we współpracy z prężnie działającą Fundacją "Orszak Trzech Króli". Podobne orszaki są organizowane w ponad 750 miejscowościach w Polsce. W ramach akcji przygotowywane są koncerty kolęd, występy regionalnych kapel, pokazy, konkursy na najpiękniejszą szopkę czy tematyczne przebranie.

Dzień Objawienia Pańskiego, potocznie nazywany Świętem Trzech Króli, stanowi ważny punkt w kalendarzu liturgicznym. Zamyka cykl świąteczny Bożego Narodzenia. Wspominamy dzisiaj wydarzenie opisane w Ewangelii św. Mateusza, gdy trzej Mędrcy ze Wschodu nazywani również Królami (w VIII wieku nadano im imiona Kacper, Melchior i Baltazar), wyruszyli do Betlejem, by pokłonić się Jezusowi. Przynieśli ze sobą dary: mirrę, złoto i kadzidło.

Zobaczcie zdjęcia z orszaku w 2020 roku

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj »

  • lyjo

    Gusła

  • Belzebub

    a co to za święto?

  • Achim

    Ale trzeba mieć ulone...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.