Wiadomości z Rudy Śląskiej

Parafia pw. św. Piusa X organizuje 6 stycznia Orszak Trzech Króli

  • Dodano: 2022-01-03 13:00, aktualizacja: 2022-01-11 18:23

Parafia pw. św. Piusa X już po raz kolejny organizuje 6 stycznia Orszak Trzech Króli. W ten sposób mieszkańcy Rudy obchodzą święto Objawienia Pańskiego. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa, uczestnicy orszaku nie wyjdą na ulice Rudy Śląskiej. Przejdą jedynie wokół kościoła. 

Orszak Trzech Króli w Rudzie Śląskiej

Orszak Trzech Króli przez parafię Piusa X w Rudzie Śląskiej organizowany jest od 2014 r. Co roku w wydarzeniu udział bierze wielu mieszkańców Rudy. W tym roku podobnie jak w ubiegłym wydarzenie odbędzie się na innych zasadach niż dotychczas.

- Tradycyjny Orszak Trzech Króli wyruszy po mszy św. o godz. 10.30. Z przyczyn pandemicznych pójdziemy dookoła kościoła - czytamy na stronie parafii pw. św. Piusa X.

Dzień Objawienia Pańskiego, potocznie nazywany Świętem Trzech Króli

Rudzki przemarsz organizowany jest we współpracy z prężnie działającą Fundacją "Orszak Trzech Króli". Podobne orszaki są organizowane w ponad 750 miejscowościach w Polsce. W ramach akcji przygotowywane są koncerty kolęd, występy regionalnych kapel, pokazy, konkursy na najpiękniejszą szopkę czy tematyczne przebranie.

Dzień Objawienia Pańskiego, potocznie nazywany Świętem Trzech Króli, stanowi ważny punkt w kalendarzu liturgicznym. Zamyka cykl świąteczny Bożego Narodzenia. Wspominamy dzisiaj wydarzenie opisane w Ewangelii św. Mateusza, gdy trzej Mędrcy ze Wschodu nazywani również Królami (w VIII wieku nadano im imiona Kacper, Melchior i Baltazar), wyruszyli do Betlejem, by pokłonić się Jezusowi. Przynieśli ze sobą dary: mirrę, złoto i kadzidło.

Zobaczcie zdjęcia z orszaku w 2020 roku

Komentarze (3)    dodaj »

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również