Wiadomości z Rudy Śląskiej

Pijany, z zakazem i poszukiwany! Takich kierowców zatrzymano na rudzkich drogach

  • Dodano: 2022-09-26 14:00

Blisko dwa i pół promila alkoholu w organizmie wykazało badanie 37-letniego kierowcy nissana, zatrzymanego dziś w nocy. Dwa przypadki kierowania pomimo sądowego zakazu i jeden poszukiwany z cofniętymi uprawnieniami. To tylko przypadki kontroli kierowców po ostatnim weekendzie. Ilu takich kierowców jeździ co dzień po Rudzie Śląskiej, powodując zagrożenie dla mieszkańców?

Tym razem prym w wyłapywaniu kierowców, którzy nie powinni wsiadać za kierownicę, wzięli mundurowi z rudzkich komisariatów. Patrolujący dzielnice policjanci z ogniw patrolowo-interwencyjnych również biorą pod lupę kierowców. Prowadząc kontrole pojazdów zatrzymali dwóch z sądowymi zakazami, jednego z cofniętymi uprawnieniami i na dodatek poszukiwanego oraz takiego, który miał w swoim organizmie prawie dwa i pół promila alkoholu. W tym ostatnim przypadku policjanci byli zaskoczeni tłumaczeniem mężczyzny, który lekkomyślnie podchodził do swojego stanu trzeźwości. Samochód, którym jechał został odholowany na parking, a on trafił do izby wytrzeźwień.

Wszyscy za swoją lekkomyślność usłyszą zarzuty popełnienia przestępstwa

Policjanci z drogówki i ogniw patrolowych rudzkich komisariatów cały czas czuwają nad bezpieczeństwem na drogach naszego miasta. Podczas kontroli pojazdów sprawdzają trzeźwość kierowców. Niestety wciąż zdarzają się tacy, którzy lekceważą prawo i wsiadają za kierownicę po alkoholu, narkotykach. To wszystko powoduje, że nie powinniśmy igrać z losem i absolutnie nie wsiadać za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu i środków odurzających. Pamiętajmy, nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. W konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego lub pieszymi mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Policja apel kieruje również do osób z najbliższego otoczenia kierowcy, którzy widząc, że wsiada on za kierownicę, a wcześniej pił alkohol, nie reagują, przez co dają przyzwolenie na prowadzenie auta na tak zwanym podwójnym gazie. Pamiętajmy, że tylko dzięki zdecydowanej reakcji i całkowitemu brakowi tolerancji dla nietrzeźwych kierowców, możemy wspólnie przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa na naszych drogach.

Komentarze (1)    dodaj »

  • observer

    Jaki procent kierowców z "nieczystym sumieniem" wpada w ręce Policji? 1%....może 2%? Z pewnością nie więcej. Strach pomyśleć ilu takich bandytów drogowych mijamy codziennie na drodze...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również