Wiadomości z Rudy Śląskiej

Piraci zawładnęli Bykowiną...czyli Wieczór Harcerski w Ośrodku Adaptacyjnym

  • Dodano: 2019-09-13 18:00, aktualizacja: 2019-09-15 11:01

Wspólna zabawa, harcerskie przyśpiewki, wielkie ognisko i piraci – to tylko niektóre atrakcje, jakie czekały na podopiecznych Ośrodka Adaptacyjnego dla Dzieci Niepełnosprawnych w Bykowinie. Na terenie placówki odbył się już ósmy "Wieczór Harcerski”, który zgromadził dzieciaki, ich rodziców oraz przyjaciół.

Jak zawsze w imprezie wzięło udział wielu podopiecznych ośrodka. Ośrodek Adaptacyjny dla Dzieci Niepełnosprawnych zamienił się w fortecę piratów! Młodzi rudzianie razem ze swoimi rodzicami i przyjaciółmi sprawdzili swoje siły w grach terenowych, zabawach i konkurencjach. Nie zabrakło także wspólnego grillowania i rozpalania wielkiego harcerskiego ogniska.

Wieczór Harcerski został zorganizowany przez Ośrodek Adaptacyjny dla Dzieci Niepełnosprawnych oraz Stowarzyszenie Dzieci i Osób Niepełnosprawnych "Jaskółka”. Przypomnijmy, Ośrodek Adaptacyjny dla Dzieci Niepełnosprawnych w Rudzie Śląskiej istnieje od 1990 roku. Swoim podopiecznym zapewnia dobrą zabawę, naukę, wspólne wyjazdy, ale przede wszystkim terapię i opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej oraz lekarzy. Od roku 2005 przy ośrodku działa założone przez rodziców Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych "Jaskółka”.

Piraci zawładnęli Bykowiną...czyli Wieczór Harcerski w Ośrodku Adaptacyjnym


Źródło: Redakcja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również