Wiadomości z Rudy Śląskiej

Płacił za zakupy znalezioną kartą. Usłyszał aż 20 zarzutów!

 • Dodano: 2021-03-24 13:45

Kryminalni z rudzkiej jedynki zatrzymali 48-letniego mężczyznę, który znalazł kartę bankomatową i wykorzystywał ją do robienia szybkich zakupów. Rudzianin obciążył cudze konto bankowe, aż dziewiętnastokrotnie. Usłyszał łącznie 19 zarzutów kradzieży z włamaniem i zarzut przywłaszczenia karty. Grozi mu do 10 lat za kratami.

Płatność cudzą kartą to kradzież z włamaniem! 

Śledczy z komisariatu 1 w dzielnicy Ruda prowadzili dochodzenie w sprawie kradzieży z włamaniem. Z ich ustaleń wynikało, że ktoś posługiwał się zagubioną kartą bankomatową. Znalazca karty szybko rozpoczął zakupowe szaleństwo i płacił nią za drobne zakupy. Kryminalni ustalili miejsca, w których wykonane zostały nielegalne transakcje, zabezpieczyli monitoring, jednocześnie ustalając wizerunek sprawcy. Intensywna praca stróżów prawa doprowadziła do ustalenia danych złodzieja.

Nieuczciwy znalazca dokonał 19 transakcji, płacił nią w różnych placówkach handlowych na terenie naszego miasta. Mężczyzna został zatrzymany. 48-letni rudzianin usłyszał, aż 20 zarzutów. Grozi mu teraz do 10 lat za kratami. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Zobacz także

Komentarze (7)    dodaj komentarz »

 • Mirek

  Karać ha

 • LULUŚ

  Grozi mu i grozi a zapewne nasze sądy dadzą dozór i tyla......

 • Mike

  Co to za bzdura, znalezione nie kradzione

 • Karol

  Jak znajdziesz masz oddać na komisariacie albo w banku. Swoja droga ciekawe czy byłbyś zadowolony gdyby to twoja kartą ktoś inny płacił

 • Mike

  Mój komentarz był żartobliwy co zaznaczyłem ale po obróbce został okrojony

 • Po

  BZDURA! Rzecz zgubiona nadal ma swego właściciela... Z takim przekonaniem daleko nie zajdziemy a pamiętaj że kij ma dwa konce i kiedyś to ciebie (specjalnie z małej) może spotkać!

 • pytajnik

  Piszesz o karcie czy o sobie?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.