Wiadomości z Rudy Śląskiej

Podejrzani o kradzież z włamaniem zatrzymani przez rudzkich i gdańskich kryminalnych!

 • Dodano: 2021-02-23 07:45, aktualizacja: 2021-02-23 08:38

Rudzcy i gdyńscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podejrzani są o kradzież z włamaniem do jednego z mieszkań na terenie Rudy Śląskiej. Ich łupem padły różnego rodzaju przedmioty oraz spora ilość gotówki, którą zatrzymani znaleźli przypadkowo.

Ruda Śląska: Ucieczka podejrzanego do Gdyni

Policjanci z „jedynki” zostali powiadomieni o włamaniu do mieszkania zlokalizowanego w dzielnicy Ruda. Na miejsce dyżurny wysłał policyjny patrol oraz grupę dochodzeniowo-śledczą. Z ustaleń poczynionych przez policjantów i zabezpieczonych śladów wynikało, że do mieszkania pod dłuższą nieobecność właścicielki włamało się dwóch mężczyzn, którzy wynieśli z niego wszystko, co stanowiło jakąś wartość oraz dużą ilość gotówki, która była ukryta w pianinie. Już po kilku dniach od zdarzenia śledczy z rudzkiej komendy wytypowali dwóch potencjalnych sprawców. Policjanci rozpoczęli poszukiwania złodziei. Jeden z nich dowiedziawszy się, że jest poszukiwany przez kryminalnych, uciekł pociągiem do Gdyni. Tam jednak czekali na dworcu już gdyńscy policjanci, którzy zatrzymali 31-latka po wyjściu z pociągu.

Gotówka ukryta w pianinie...

W ręce kryminalnych z Rudy Śląskiej wpadł drugi z włamywaczy. Policjanci ustalili, że część skradzionych łupów zostało sprzedane za kwotę stanowiącą tylko kilka procent ich wartości, a gotówka z pianina została przekazana do przechowania znajomemu. Złodzieje trafili do policyjnego aresztu, ten z Gdyni zostanie przewieziony do zakładu karnego, gdzie ma odsiedzieć wcześniejszy wyrok. Jego 30-letni kompan wkrótce stanie przed sądem, gdzie razem odpowiedzą za kradzież z włamaniem do mieszkania. Grozi im za to nawet 10 lat więzienia.

Komentarze (5)    dodaj »

 • boluś

  To niy sprawność 'barzij cufal a dokładniej'ftoś wystawioł chata'ftoś sie wystraszoł i zakablowoł'i połny SUKCES ! brawo policja

 • :)

  gdańscy - z Gdańska , gdyńscy - z Gdyni

 • Rudzianka

  Jedni i drudzy na "G" można się pomylić w końcu to i tak nad morzem :-)

 • Było Sobie_Szewo

  Jeśli jechał do Gdyni, mógł po drodze wysiąść w Gdańsku i wtedy gdańscy. Ale może pojechał do końca i wtedy w Gdyni Głównej gdyńscy.

 • xxx

  BRAWO POLICJA! W końcu jakiaś fajna informacja o prawdziwym rozwiązanym problemie, a nie o dzieciaku z 1g trawki. BRAWO i TAK TRZYMAC

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również