Wiadomości z Rudy Śląskiej

Podopieczna Z.K.S. „Slavia” wywalczyła brązowy medal!

• Dodano: 2022-07-12 07:00, aktualizacja: 2022-07-12 14:16

Zawodniczka Z.K.S „Slavia”, Natalia Strzałka zdobyła brązowy medal  w zapasach kobiet na Grand Prix of Spain. Polka pokonała reprezentantkę Wielkiej Brytanii 10:0.

Triumf rudzkiej zapaśniczki

Natalia Strzałka, trenująca na co dzień w rudzkim klubie zapaśniczym „Slavia”, wzięła udział w turnieju w zapasach kobiet Grand Prix of Spain. Zapaśniczka dotarła do pojedynku o 3. miejsce kategorii WW 68 kg, w którym zmierzyła się z reprezentantką Wielkiej Brytanii, Sarah Clossick. Przeciwniczka nie miała żadnych szans – Natalia pokonała ją przez przewagę techniczną 10:0. W ten sposób podopieczna „Slavii” została brązową medalistką turnieju.

Dobre wyniki innych reprezentantek

W turnieju wystartowały również inne reprezentantki rudzkiej „Slavii” – Dominika Kulwicka oraz Paulina Danisz. Dominika reprezentowała Polskę w kategorii WW 55 kg. W trakcie jednego z pojedynków zawodniczka Slavii doznała kontuzji, jednak po uzyskaniu pomocy medycznej wróciła do rywalizacji. W „małym finale” Dominika ponownie ulega kontuzji – tym bardziej była ona na tyle poważna, że nasza reprezentantka musiała poddać pojedynek z reprezentantką USA Adrianą Dorado-Marin.

Paulina Danisz, która wystartowała w kategorii WW 62 kg zajęła 5. miejsce w turnieju, po tym jak przegrała pojedynek o brąz z reprezentantką Szwecji Johanna Lindborg.

Zawodniczkom ZKS „Slavia” gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!