Wiadomości z Rudy Śląskiej

Podziękował policjantom za ich troskę w czasie kwarantanny

  • Dodano: 2020-10-02 06:15, aktualizacja: 2020-10-02 07:42

Rudzka rodzina podziękowała policjantom z Komisariatu Policji I w Rudzie Śląskiej za troskę o nich podczas codziennej kontroli, czy są w domu w trakcie kwarantanny.

Każdego dnia policyjne partole wspierają służby sanitarne, kontrolując czy osoby objęte kwarantanną przebywają we wskazanym miejscu. Dla mundurowych, którzy co dzień nawiązują kontakt z tymi samymi osobami, jest to coś więcej niż obowiązek.

Jak podkreśla w swoim liście skierowanym do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach głowa rodziny od kontrolujących ich policjantów otrzymali wsparcie, na jakie nie mogli liczyć nawet od swoich sąsiadów. Przy każdej kontroli stróże prawa pytali o ich samopoczucie, upewniali się, że niczego im nie potrzeba i starali się podtrzymywać na duchu w tym trudnym czasie.

- Panie Komendancie, chciałbym na pana ręce złożyć serdeczne podziękowania policjantom z Komisariatu I w Rudzie Śląskiej. Będąc na kwarantannie policjanci rozmawiając z nami przez telefon, byli bardzo troskliwi o moją rodzinę. Żaden z sąsiadów nie wyszedł z inicjatywą pomocy w czasie kwarantanny. To właśnie od policjantów dostaliśmy wsparcie. Pragnę również podziękować dzielnicowemu p. Bieniasz Sebastian, który wykazał się pełnym profesjonalizmem ze swojej strony. Mam nadzieję, że w szeregach policji, a w szczególności w Komisariacie I wszyscy są tak mili, uprzejmi i troskliwi – napisał do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach jeden z mieszkańców Rudy Śląskiej.

Cieszy nas, że nasza codzienna służba jest tak ciepło odbierana przez mieszkańców Rudy Śląskiej. Obecne nasze działania to nie tylko kontrole osób przebywających na kwarantannie, ale i wszystkie inne zadania, które do tej pory realizowaliśmy. Każdego dnia patrolujemy ulice naszego miasta, podejmujemy interwencje, ścigamy piratów drogowych, przestępców, a przede wszystkim dbamy o bezpieczeństwo rudzian. Jesteśmy po to, by pomagać!

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Gość

    Bardzo miło! Trzeba doceniać i nagradzać tych, którzy się przykładają :-) Co do sąsiadów to nie byłabym taka ostra, czasem lepiej wprost poprosić o pomoc. Jeśli nie żyjemy z kimś blisko to nie wiadomo czy ktoś pomocy potrzebuje czy pomaga rodzina/przyjaciele. Niektórzy też ukrywają jak mogą, że mają kwarantannę, więc sąsiedzi też pewnie udają, że nie wiedzą,żeby nikt nie czuł się stygmatyzowany.

  • Bunia

    Brawo! Aż miło czytać, że są ludzie, którzy doceniają prace innych i są z to im wdzięczni. Chyba w dzisiejszych czasach brakuje właśnie podziękowań i zwykłej życzliwości w stosunku do wszystkich.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.