Wiadomości z Rudy Śląskiej

Pogoda w Rudzie Śląskiej na weekend i kolejne dni. Sprawdź prognozę na koniec ferii

  • Dodano: 2019-02-15 12:00, aktualizacja: 2019-02-15 14:10

Najbliższy weekend będzie niezwykle ciepły! Czy zima odeszła od nas na dobre? Jak przedstawia się długoterminowa prognoza pogody dla Rudy Śląskiej? Czego możemy się spodziewać podczas drugiego tygodnia ferii?

Pogoda na najbliższe dni – weekend będzie bardzo ciepły

Wiosnę czuć już w powietrzu. Przed nami kilka dni z temperaturami grubo powyżej 8° C.

W sobotę 16 lutego w ciągu dnia termometry wskażą nawet 11° C, a w nocy 2° C. W niedzielę temperatura utrzyma się mniej więcej na podobnym poziomie.

  • w weekend będzie zdecydowanie cieplej niż w poprzednich dniach,
  • zachmurzenie będzie małe.

Pogoda na kolejny tydzień – temperatura na plusie i opady deszczu

Czyżby zima i ujemne temperatury odeszły od nas na dobre? Do wtorku (19.02) w dzień temperatury utrzymają się na poziomie powyżej 10° C, a w nocy wahać się będą między 2 a 3 st. C.

Obfite opady deszczu prognozowane są na środę 20 lutego oraz piątek 22 lutego. Temperatura w tym okresie będzie nieznacznie niższa - między 6 a 8 st. C.

Pogoda na koniec lutego

Prognozy wskazują, że w ostatnim tygodniu lutego temperatura będzie się utrzymywała na plusie, a to oznacza brak śniegu, a być może nawet nieprzyjemne błoto pod nogami. Nie zabraknie też opadów deszczu. Od wtorku 26 lutego meteorolodzy zapowiadają obfite opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem.

  • raczej nie można spodziewać się śniegu na ferie
  • ostatni tydzień lutego może być nieco deszczowy.

Wiosna?

Na prawdziwy powiew wiosny przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, ale temperatury powoli rosną. W drugiej połowie lutego oraz w marcu możemy się jeszcze spodziewać w nocy ujemnych temperatur, ale w ciągu dnia powinno być coraz przyjemniej.

Zgodnie z kalendarzem, pierwszy dzień wiosny 2019 wypada 21 marca. To jednak wcale nie musi oznaczać początku atmosferycznej wiosny.

Według prognoz długoterminowych w marcu ma być mniej zimnego wiatru, choć w nocy jeszcze mogą pojawić się przymrozki. Śniegu już jednak nie powinniśmy uświadczyć, może za to padać deszcz.Źródło: Redakcja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również