Wiadomości z Rudy Śląskiej

Policjanci ostrzegają właścicieli magazynów przed porzucanymi ładunkami

  • Dodano: 2020-09-29 06:00, aktualizacja: 2020-09-29 06:14

Policjanci ostrzegają właścicieli powierzchni magazynowych na terenie miasta przed mechanizmem pozbywania się uciążliwych odpadów poprodukcyjnych i niebezpiecznych przez nieuczciwych przedsiębiorców.

Proceder polega na celowym pozostawianiu kłopotliwego ładunku właścicielom magazynów, na których to później spoczywa obowiązek kosztownej utylizacji.

Policjanci do walki z przestępczością gospodarczą z rudzkiej komendy ostrzegają właścicieli hal i magazynów działających na terenie Rudy Śląskiej, o nowym mechanizmie wykorzystywanym przez nieuczciwych przedsiębiorców do pozbywania się różnego rodzaju niejednokrotnie niebezpiecznych dla środowiska i ludzi substancji, odpadów oraz śmieci. Mechanizm ten polega, najpierw na zatajeniu właściciela, a następnie porzuceniu kłopotliwego ładunku w wynajętym do składowania magazynie, działce czy hali. Dlatego rudzcy policjanci ostrzegają właścicieli powierzchni magazynowych, aby zachowali rozwagę w doborze kontrahentów. Tego typu proceder może wyczerpywać znamiona czynu zabronionego, a dodatkowo w myśl obowiązujących przepisów, to na właścicielu udostępniającym takie powierzchnie spoczywa późniejszy obowiązek, niejednokrotnie kosztownej utylizacji porzuconych szkodliwych dla środowiska i ludzi odpadów.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.