Wiadomości z Rudy Śląskiej

Policjanci spotykają się z pierwszakami, gdzie uczą ich bezpieczeństwa na drodze

  • Dodano: 2019-09-16 07:30, aktualizacja: 2019-09-16 07:52

Policjanci rudzkiej drogówki, jak co roku przeprowadzają spotkania z uczniami klas I szkół podstawowych w ramach akcji "Bezpieczna Droga do Szkoły”. Mundurowi pojawiali się już przed szkołami, gdzie dbali o bezpieczeństwo dzieci idących na lekcje. Od początku tygodnia spotykają się z pierwszakami w klasach, gdzie podczas pogadanek, wspólnie z nauczycielami, uczą ich bezpieczeństwa na drodze.

Cały ubiegły tydzień policjanci spotykali się z tymi, którzy dopiero zaczynają przygodę ze szkołą. Mundurowi omówili z dziećmi podstawowe zasady związane z przechodzeniem przez jezdnię i bezpieczeństwem przy drodze. Stróże prawa uświadomili maluchom jak ważne jest to, aby zawsze być widocznym, zwłaszcza poruszając się po drodze oraz w jej pobliżu po zmroku. Dzieci zapewniały, że wiedzą co to odblaski i będą je nosić na tornistrach tak, aby być widocznym na drodze.

Policjanci zwrócili się również do pierwszoklasistów z apelem, aby w trakcie jazdy samochodem dbali o swoje bezpieczeństwo i przypominali rodzicom o konieczności używania fotelików i pasów bezpieczeństwa. W trakcie rozmów dzieci same opowiadały policjantom, że rodzice wożą niektóre z bez fotelików i zapiętych pasów. Wszyscy wiemy, jak wiele zależy od bezpiecznego i prawidłowego zachowania naszych pociech. Aby mogły prawidłowo postępować, muszą się najpierw tego nauczyć!


Źródło: KMP Ruda Śląska

Komentarze (2)    dodaj »

  • Mieszkanka

    Powinni tam uczyc, by nie właziły bezmyślnie na pasy jak święte krowy, bo starsze osoby dają idealny popis tego. A oprócz powyższego powinno tez się wbić im do głowy, ze droga osiedlowa nie jest placem zabaw. Jeśli chcą jeździć na hulajnogach to niech ida na pusty parking przy markecie w niedziele.

  • kodeksowy

    To jest super ładna sprawa,bespieczenstwo od małego wpajane na dobre wyjdzie,brawo brawo nauczyciele ze drogówki.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również