Wiadomości z Rudy Śląskiej

Policjanci zatrzymali w pościgu 32-latka, który ukradł luksusowego mercedesa

 • Dodano: 2020-05-22 06:15, aktualizacja: 2020-05-22 06:29

Policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali w pościgu 32-latka, który ukradł luksusowego mercedesa. Śledczy z rudzkiej komendy udowodnili mu kradzież trzech samochodów o wartości blisko miliona złotych.

Decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany

W miniony poniedziałek około trzeciej w nocy dyżurny rudzkiej komendy otrzymał informację, że w jednej z dzielnic miasta doszło do kradzieży pojazdu marki Mercedes GLS, wartego prawie pół miliona. Do poszukiwań samochodu zostali skierowani policjanci z drogówki i rudzkiej „czwórki”. Szybko namierzyli pędzącego główną ulicą miasta mercedesa. Mundurowi podjęli próbę zatrzymania samochodu, złodziej zaczął jednak uciekać w kierunku autostrady A4, nie reagując na polecenia do zatrzymania. Do pościgu autostradą włączyli się również policjanci z komisariatu III, którzy byli na jednym z rudzkich MOP-ów. Nie spuszczając mercedesa z pola widzenia, patrole czas cały goniły uciekającego złodzieja.

Na wysokości Gliwic do pościgu włączył się również patrol z autostradówki

Mężczyzna zjechał w pewnej chwili na autostradę A1, gdzie na wysokości Rybnika został zmuszony przez policjantów z rudzkiej „trójki” do zatrzymania. Mercedes został odzyskany, a przestępca zatrzymany i przewieziony do Rudy Śląskiej. 32-latek ma na swoim koncie więcej kradzieży luksusowych samochodów. Z uzyskanych przez rudzkich kryminalnych informacji wynika, że mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju specjalizował się w pokonywaniu zabezpieczeń elektronicznych drogich aut. Detektywi dotarli do dziupli, gdzie trafiały samochody i zabezpieczyli części, na podstawie których będą ustalać właścicieli pozostałych, skradzionych pojazdów.

ZOBACZ NAGRANIE

Śledczy z wydziału kryminalnego rudzkiej komendy udowodnili 32-latkowi trzy kradzieże luksusowych aut o łącznej wartości blisko miliona złotych. Na wniosek policjantów i prokuratora, wczoraj rudzki sąd tymczasowo aresztował złodzieja. Policjanci zapowiadają jednak, że jest to sprawa rozwojowa i wszystko wskazuje na to, że mężczyzna usłyszy kolejne zarzuty.

Policjanci zatrzymali w pościgu 32-latka, który ukradł luksusowego mercedesa

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • henry

  celem były rowery

 • Gtr

  Mało ważne ile kosztował i jak pozyskał go właściciel. Nie twoje to nie rusz

 • stefan

  zlodzieje tez chca zyc!!!na biedego nie trafilo!!!

 • jozek

  tak jest masz racje pewnie glosujesz za PiS hehehehe szkoda mi ciebie jestem inwalidom umysłowym?

 • Ona

  Ten Mercedes to chyba ten z Goduli.. Aż strach auto zostawić pod domem

 • On

  pod domem strach a jak sie ma auto za prawie Pol miliona to raczej powinno sie piec dom z garażem i na noc tam je chować. aha ale ze mnie gapa przecież auta za Pol czy milion dziś dostają wszyscy w leasing wiec prędzej kupują auta niż budują domy z garażami hehehe paradoks polski kraj bananów sytuacja teraz sie wyprostuje po ,,kryzysie'' raz na 10 lat wszystko wróci do normy kraj oczyści sie z pseudo nowobogackich którzy z miesiąca na miesiąc zyja byle na leasing jest...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.