Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ponad 40 dni na kwarantannie i końca nie widać

 • Dodano: 2020-08-21 20:15

W mediach społecznościowych pojawia się coraz więcej informacji dotyczących przedłużającej się kwarantanny. Jedna z rudzkich rodzin spędziła już ponad 40 dni w domowej izolacji.Pani Izabela i pan Mariusz, górnik z Bielszowic, Ośliźniokowie przebywają na kwarantannie już ponad 40 dni. Ich koszmar rozpoczął się w lipcu, kiedy podczas przesiewowych badań prowadzonych w KWK Bielszowice, okazało się, że górnik jest zakażony koronawirusem. Jak przyznał w rozmowie z „Super Expressem" - drugi wynik był pozytywny, trzeci negatywny, czwarty pozytywnyąŚ Z kolei pani Izabela mogła wykonać test dopiero w 28. dniu kwarantanny. Pomimo tego, że wynik jest negatywny, zgodnie z przepisami musi nadal przebywać w izolacji wraz z mężem.

To nie jedyna tego typu sytuacja w Rudzie Śląskiej. Kolejnym przykładem jest także górnicza rodzina. Pan Dominik miał kontakt z osobą zakażoną, dlatego też całą rodzinę skierowano na kwarantannę, a trwa ona już niemal 50 dni. Dlaczego tak długo? Aż trzy testy dały wynik pozytywny. Dopiero czwarty wynik okazał się negatywny. Z tego też powodu jego żona, pani Klaudia została przebadana dopiero w 34. dniu kwarantanny.

Jako, że mają czteroletniego syna chcieli, aby sanepid wyraził zgodę na to, aby ich mógł on zostać zabrany przez dziadków. Nie udało się. Kolejny test, jakiemu został poddany pan Dominik, nie dał wyniku rozstrzygającego, a szósty byłąŚ pozytywny. Rudzka rodzina nadal musi znosić trudy zamknięcia w czterech ścianach. Jak długo to potrwa? Nie wiadomo. Po badaniu wykonanym 14 sierpnia rodzina poprosiła o skierowanie pana Dominika do izolatorium w Goczałkowicach, gdzie trafił 17 sierpnia. Dzięki temu Pani Klaudia wraz z synem teoretycznie mogą opuścić domowy areszt. Rzeczywistość jest inna. Czekają na kolejny test.

Przysłuchując się kolejnym historiom rodzin skierowanych na kwarantannę można zadać sobie pytanie na ile testy mające wykrywać koronawirusa są wiarygodne?

Zobacz także

Komentarze (50)    dodaj komentarz »

 • boluś

  Tyn Wars to straśny psi[...]' wali w co popadnie! Przepraszam naszych Braci Mniejszych.i tych inocyj zoriyntowanych' choć niy wiem za co ?alle terozki takie "stosunki"/prawo/! Tymu co "Ci" przedoł matura niy wyboca! Debilowi można' ale tymu co go robi "wykształconym" NIGDY!

 • Romek

  Za dużo węgla...

 • boluś

  Niy wiem czy WARS zrozumioł bo to pewnie bufetowy z Intrercity kiery chlubi sie maturom abo koleś z Otwocka,Wołomina lebo inkszego Sochaczewa Ew.słoik od niewiela lot w Warsiawce ale już Warszawiok kiery dumny i blady prziboł na Śląsk w ramach jakiejsi złodziejskij korporacji szerzyć CYWILIZACJA wśród AUTOCHTONÓW. Pitej bo jak namierza to zaorom!

 • Jorg

  Poproś o szychty na lufcie bo jego brak narobił tobie duże szkody

 • Ziom

  A najgorsze jest w tym wszystkim to, że znajomi i sasiedzi traktują takich jak śmierdzące g...o. Zamiast pomagać tylko czekają, kiedy się wyłamią, żeby podj....ć do sanepidu. Dbacie o siebie, tak samo jak rząd o was, tu wam wciskają kity, że to dla waszego dobra, a pozwalają was truć chemią w żarciu. Tępi covidioci.

 • Wars

  Myślę że udział w następnej edycji tańca z gwiazdami jako gwiazdy mają gwarantowany. A tak przy okazji, tyle tu specjalistów wirusologów górniczych... Co Wy robicie na tych kopalniach? Z taką wiedzą nic tylko zrobić studia medyczne i leczyć ludzi. Szkoda tylko, że prawie żaden ryl nie ma matury, bo niestety jest ona niezbędna dla podjęcia dalszej edukacji.

 • Beti

  Nie jeden ryl jest mądrzejszy od ciebie,i do tego nie potrzeba matury

 • Ziom

  Panie mądry, a ja myślę, że nie trzeba być od razu żadnym specjalistą lub wirusologiem, żeby dowiedzieć się imformacji podanych, jak na tacy np. w wikipedii itp itd. Ubliżasz gornikom, a sam nie świecisz inteligencją, która nie zawsze idzie w parze z wykształceniem. Wystarczy dobrze analizować, to co jest podawane przez tych właśnie wybitnych speców i to z tych z najwyższej półki, jak szef WHO, albo bliżej przechlany i przecpany minister zdrowia Szumowski. Co to za specjaliści, którzy co chwila zmieniają zdanie? Ja bym nie chciał należeć do tej niechlubnej kasty, co się boi leczyć publicznie ludzi ze wzgledu na covid19, ale prywatnie za hajs, to od ręki wszystko jest dostepne. No ale widocznie wolisz patrzeć na takie bzdety typu taniec z gwiazdami a na deser tvp info, zamiast zainteresować się na co idą pieniądze z naszych składek zdrowotnych, kiedy publiczna służba zdrowia praktycznie nie działa?

 • boluś

  Prosto i do rzeczy' PITEJ DO SAWY !

 • Ryl...

  Tak [...]a robi ,złośliwy sygnalista.Z pracą pod ziemią ma wspólnego tyle co ksiądz z kierowaniem ruchem.Beton i tyle niech naprawia więzi rodzinne ,dostał czas od państwa

 • boluś

  Zaś sie wkrodo cenzura! Odpowiedzialność karna i odszkodowawcza dla nieudolnych służb. Cwano papuga to przerobi i zarobi dla się i dla poszkodowanych! Ugotować im jajka albo co tam majom'

 • xxx

  odpowiedzialność? przeciez PISiory juz sobie ustawe zrobili że JUŻ NIE ODPOWIDAJA ZA SWOJE CZYNY - WOGOLE NICZYM I ZA NIC moga robic co im sie podoba a przepisy ich bronia CFANE SA? wybraliscie PIS to macie teraz

 • Janek

  Mój znajomy jak tylko dowiedział się, że jest dodatni od razu postanowił się rozdzielić z rodziną. On izolatorium żona z dziećmi została w domu i tak po 2 tygodniach żona z dziećmi wyszła z domu, a mąż kilka dni później do nich dołączyl już jako ozdrowieniec. Niestety nie każdy chce się rozdzielać....

 • rudzianeczka

  A ile osób jest świadomych tego, że można skorzystać z izolatorium? Gdzie one w ogóle są?

 • Zbyszek

  Ale jak to? Wszyscy są specjalistami od koronawirusa a nikt nie wie o izoltoriach?

 • Janek

  Niektórzy nie skupiają się na konkretach, tylko na pozwach zbiorowych, odszkodowaniach itd. Też byłem w takie sytuacji i dopytywałem sanepid co mogę zrobić itd więc stąd wiedziałam o izolatorium..

 • alfik

  Jest więcej takich przypadków, sam mam takich w rodzinie. Siedzą już ponad 35 dni. Jeden test pozytywny, jeden negatywny, ostatnio test nieudany i tak w kółko, a tygodnie lecą. Bogate państwo, płacą postojowe, a winnych nie ma.

 • Nikoś

  To kochani tak cały czas beda ich robić w konia, ja normalnie wyszedł bym z domu, to jest tylko rozporzadzenie ta kwarantanna i nie ma mocy prawnej co innego gdyby byla ustawa albo stan wojenny lub wyjatkowy tak samo Sanepid wszystko niezgodne z prawem, robienie z ludzi baranow.... ludzie przestancie wierzyć w pandemie i otworzcie oczy

 • Konrad

  NIE MA ŻADNEGO KORONAWIRUSA TO TYLKO SCIEMA. ZA KAZDY WPIS COVID DOSTAJĄ GRUBE PIENIĄDZE JAKBY BYLA PANDEMIA TO UMIERACIE WSZYSCY NAWET NA CHODNIKACH. PIERDO... Y COVID.

 • Rozsądny

  ,,Znafca'' się znalazł.Jak Ci umrze ktoś z rodziny na covid-19 ( czego nie życzę ) to nabierzesz pokory.

123

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.