Wiadomości z Rudy Śląskiej

Pościg ulicami Rudy Śląskiej! Kierowca pod wpływem narkotyków, poszukiwany przez sąd

  • Dodano: 2021-11-24 11:45, aktualizacja: 2021-11-25 14:21

Policjanci z Komisariatu Policji IV w Rudzie Śląskiej zatrzymali 35-latka, który prowadził samochód pod wpływem narkotyków i z dożywotnim zakazem jazdy. Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany i policjanci znaleźli przy nim narkotyki. Teraz o dalszym losie mieszkańca Rudy Śląskiej zadecyduje sąd.

We wtorek kilka minut po siedemnastej, policjanci z „czwórki” zauważyli na ulicy Głównej jadącego citroena, którego kierowca nagle przyśpieszył. Mundurowi ruszyli za nim i próbowali zatrzymać do kontroli, jednak ten zaczął uciekać.

Pościg zakończył się na Trasie N-S

Za kierownicą osobówki siedział 35-latek z dożywotnim sądowy zakazem prowadzenia pojazdów. Kierowca oprócz tego był poszukiwany przez sąd celem doprowadzenia do aresztu, w którym ma odbyć karę 10 miesięcy pozbawienia wolności. Uwagę mundurowych zwróciło też zachowanie 35-latka, który był pobudzony. Policjanci znaleźli przy nim kilkanaście porcji amfetaminy. Kierowca został poddany badaniu na zawartość narkotyków w organizmie.

Narkotester dał wynik pozytywny świadczący o tym, że wcześniej zażywał narkotyk. O dalszym losie rudzianina zadecyduje wkrótce sąd, a za przestępstwa, których się dopuścił, może pozostać w więzieniu dłużej.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.