Wiadomości z Rudy Śląskiej

Posiadanie narkotyków - co za to grozi?

 • Dodano: 2020-03-26 08:15, aktualizacja: 2020-03-26 06:56

Praktycznie każdego tygodnia rudzcy policjanci zatrzymują osoby mające powiązania z narkobiznesem.

Czy warto ryzykować i wchodzić w relacje ze sprzedawcami?

Już samo posiadanie narkotyków jest karalne

A zatrzymani chętnie opowiadają, komu i co sprzedali. Może się więc zdarzyć, że głupi eksperyment młodego człowieka zaważy na całej jego przyszłości. Jak uczy policyjna praktyka, nie ma tygodnia bez zatrzymań osób rozprowadzających, handlujących czy posiadających narkotyki.

Kwestię odpowiedzialności karnej za posiadanie narkotyków porusza art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Kara przewidziana za posiadanie np. marihuany to 3 lata pozbawienia wolności. Jednocześnie ustawa przewiduje zaostrzenie kary – w sytuacji, gdy podejrzany był w posiadaniu znacznej ilości – do 10 lat więzienia. W sytuacji mniejszej wagi, gdy potwierdzi to dochodzenie, posiadacz może liczyć na złagodzenie odpowiedzialności, czyli karę: grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do roku.

Komentarze (8)    dodaj komentarz »

 • Ola

  Dobre za marihuanę kara 3 lat a za handel amfetaminą,dopalaczami i metaamfetaminą kara grzywny jakieś 1500 zł śmiech na sali.

 • B.B

  Dodam że uważam że posiadanie jak i sprzedaż takiego gó..a powinno być tak samo karane bo skąd można w 100% wiedzieć że to do użytku tej osoby przy której znaleziono używki .

 • B.B

  Ktoś kto sprzedaje narkotyki może liczyć na złagodzenie kary to chore, no ale cóż nasze kochane polskie prawo nie dziwota że coraz więcej tego świństwa porażka

 • Powinnobyclegal

  Trawka to w mojej ocenie nic jak to samo co alkohol a nawet ma więcej zalet niż minusów.

 • Legalizacja

  A piwko w każdym sklepie... W parku żule. Co ci przeszkadza konopia? To nie jest narkotyk twardy. Piwo też NARKOTYK

 • Albert

  A cukier jest czym ? Legalnym narkotykiem co niszczy całe pokolenia

 • B.B

  Ro zwróć uwagę tym żulą co piją piwo bo są miejsca do tego przeznaczone a pozatym alkohol fakt uzależnia ale jak toś ma głowę na karku a nie odwrotnie to można wypić w miejscu dozwolonym a osoby które dilują i sami zażywają narkotyki wciągają w to innych i coraz młodszych co chwilę się słyszy że dzieci i młodzież trafia do szpitala oni nie są jeszcze świadomi tego że niszczą swój organizm i psychikę tylko myślą że zabłyszczą i będą cool, bo dorosły wie co robi jest świadomy dlatego uważam że osoby które sprzedają i dzielą się z młodocianymi do lat 18 powinny dostać karę bez możliwości złagodzenia

 • Mieszanka

  Przecież diler nie zachęca, co ty pieprzysz. To jest to samo co kupienie piwa w sklepie, a nawet gorsze, bo reklamy piw leca w telewizji, polki gną się pod ich ciężarem i zachęcają coraz to różnymi smakami i wyglądem etykiet, które maja przekonać do siebie konsumenta. A co do dzieci i młodzieży trafiającej do szpitala to polecam doczytać zanim napisze się głupoty. Najczęściej lądują w szpitalu po zażyciu dopalaczy, czyli mieszanki różnych środków np. Trutki na szczury, szkła itp. Tego dilerzy nie sprzedają. To dostaniesz w melinach i sklepach pod przykrywka. Przykład? Niedaleko mnie był sobie sklep zoologiczny. Sprzedawali tam takie malutkie saszetki i to właśnie były dopalacze. Drugim powodem dlaczego dzieciaki trafiają do szpitali to e-papierosy. Niedawno była głośna sprawa nastolatka z podziurawionymi płucami, który palił właśnie te świństwo no i jest już na drugim świecie. Dziwnym trafem jednak, nikt z tym nic nie robi, co przystanek widać dzieci w wieku 12-18 lat palace to coś, lub sprzedające na portalach społecznościowych, gdzie są rodzice hm? Marihuana czysta jest używka jak herbata czy kawa. Naturalna. Gdyby polska nie była by tak zacofana, to zalegalizowali by ja, dali podatek. Państwo by zarabiało, ludzie mieliby dostęp do czystej marihuany, gangi kibicowskie by nie zarabiały, a do trawy nie byłyby dodawane różne inne rzeczy, by sprzedac mało ale ciężkiej. Wszystkim wyszłoby to na dobre. I nikt nie mówi o tym, by dzieciaki miały do tego dostęp, ale taka kolej rzeczy. Ty za dziecka miałeś dostęp do piwa ojca, tak i dzisiejsze pokolenie znajdzie jakiś sposób, tego się nie uniknie, jednak legalizując, byłyby same plusy, a przede wszystkim zdrowie ludzi.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.