Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Poszukiwany pijany i z narkotykami. 25-latek trafił do aresztu

 • Dodano: 2020-02-04 06:30, aktualizacja: 2020-02-04 07:22

Pijanego kierującego oraz poszukiwanego na podstawie listu gończego na dodatek z narkotykami w kieszeni zatrzymali policjanci z ogniwa patrolowego rudzkiej „ jedynki”.

Śledczy z komisariatu przesłuchali go zanim trafił za kratki.

Mężczyzna po wytrzeźwieniu trafił do aresztu śledczego gdzie spędzi najbliższe 4 miesiące


Do zatrzymania mężczyzny doszło w sobotę wieczorem na ulicy Zabrzańskiej. Policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej. Z ust kierującego dało się wyczuć woń alkoholu, dlatego też przeprowadzono badanie z którego wynikło, że ma 0,5 promila alkoholu w organizmie. To wynik, który jeszcze jest w granicy wykroczenia. Kierowca nie miał prawa jazdy, a policyjny system informatyczny wskazał, iż jest poszukiwany listem gończym przez rudzki sąd. Oprócz tego w trakcie przeszukania, okazało się, że w kieszeni miał narkotyki. Zatrzymany 25-latek został przesłuchany, a następnie trafił do policyjnego aresztu skąd po wytrzeźwieniu ogniwo konwojowe przewiozło go do aresztu śledczego w którym spędzi najbliższe cztery miesiące. Teraz za jazdę w stanie po użyciu alkoholu i brak uprawnień grozi rudzianinowi kara grzywny i zakaz prowadzenia pojazdów, a sprawą posiadania narkotyków zajmie się prokurator.

Komentarze (12)    dodaj komentarz »

 • kamil putz

  konkretny patol

 • kamil putz

  konkretny patol

 • Jo

  Konkretny dzban

 • lele

  I bardzo dobrze tylko mam pytanie, czy Najsztub też siedzi? Co prawda nie miał narkotyków, ale nie miał również prawka, badań technicznych i OC, ale przede wszystkim potrącił 77 letnią kobietę na pasach. Siedzi w więzieniu? NIE, WIĘC SKOŃCZCIE ROBIĆ SENSACJE

 • Elian

  Bo za takie wykroczenia prawo nie przewiduje kary więzienia. Proste? A prawa tego nie stworzył ani Najsztub ani sędzia, który go sądził. Gdyby był pod wpływem mógłby dostać dwa lata... ale nie był.

 • Baba

  Najsztub był poszukiwany listem gończym? Miał przy sobie narkotyki? Nie mieszaj, to różne sprawy. Za swoje wykroczenia stosownie zostanie ukarany co uczyni sąd a nie Ty. Czy Tobie się podoba czy nie.

 • o2

  A ucieczka z miejsca wypadku nie jest przestępstwem? Przykład pana Cimo szewicza się kłania.

 • chop

  Akurat nie zostanie bo jak mówili został uniewinniony.

 • Pracownik lutowy

  Jeśli Najsztub nie poszedł siedzieć, tzn. że gazety i Portale mają przestać pisać o tego typu zachowaniach? To co zrobił Najsztub zasługuje na karę i to dużą, ale nie zwalnia to dziennikarzy z obowiązku pisania o podobnych przestępcach. Musimy takie zachowania piętnować.

 • lele

  A co te pisanie zmieni jeżeli jedni mają kasę na adwokatów i są przez nich bronieni, a takie gnojki nie. Oczywiście, że powinni siedzieć, ale tak samo jak najsztub i durczok. I samo pisanie o tym jak Pani twierdzi w niczym nie pomoże.

 • Pracownik lutowy

  Jeśli nie karnie, to chociaż społeczne piętnowanie takich zachowań doprowadzi do ostracyzmu, wyrzucenia poza nawias. Jeśli nagłośni się odpowiednio sprawę, to przynajmniej nigdzie nie dostaną roboty, nie będą zapraszani jako eksperci, żaden wspólnik lub partner biznesowy im nie zaufa, albo nie będzie chciał robić interesów z ludźmi, którzy są przestępcami i moralnie skończeni. Dlatego uważam, że pisanie i mówienie o tym pomaga, bo sprawiedliwość nie musi iść wychodzić z sądu, a może też od zwykłych ludzi.

 • LELE

  Oczywiście. Tylko co to w chwili obecnej sądów zmienia? To, że inni starzy i głupi mogą robić co chcą bo ich sędzia broni, a młody idiota do pierdla idzie. Więc o co tu chodzi. Dziennikarze napisali coś, co należy do obowiązków policji. Wielkie mecyje. Złapali zamknęli. A tamtemu tak jak durczokowi dali buzi

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.