Wiadomości z Rudy Śląskiej

Potrącił policjanta na służbie. 21-latek najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie

 • Dodano: 2020-05-07 13:45

W ubiegłym tygodniu jeden z policjantów rudzkiej komendy, w trakcie próby zatrzymania młodego mężczyzny związanego z narkobiznesem, został przez niego potrącony samochodem. Kryminalny oddał strzały w kierunku auta. Decyzją sądu zatrzymany 21-latek najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie.

Próba zatrzymania młodego rudzianina, podejrzewanego o handel narkotykami

Do zdarzenia doszło w środę 29 kwietnia na jednym z parkingów w Rudzie Śląskiej. Wtedy to kryminalni z miejscowej komendy podjęli próbę zatrzymania młodego rudzianina, podejrzewanego o handel narkotykami. Mężczyzna, gdy zorientował się, że policjanci chcą go zatrzymać, z impetem ruszył swoim samochodem, lekceważąc policyjne polecenia nakazujące mu zatrzymanie pojazdu, potrącając jednego z policjantów.

- Kryminalny, po dopełnieniu procedur związanych z użyciem broni, oddał strzały w kierunku samochodu, co spowodowało, że przestępca kontynuował ucieczkę na piechotę, znikając pomiędzy gęstymi zabudowaniami kilkaset metrów dalej. Użyty pies tropiący znalazł woreczki z narkotykami, które rudzianin wyrzucał w trakcie ucieczki. Potrącony policjant trafił na badania do szpitala. Na szczęście nie doznał on poważniejszych obrażeń - mówił st. asp. Arkadiusz Ciozak.

Na miejscu przez wiele godzin pracowała policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza. Zabezpieczono dwa samochody, z których korzystał przestępca, a w jednym z nich ponad 500 działek różnych narkotyków, woreczki strunowe i wagi elektroniczne.

21-latek z adwokatem zgłosił się do rudzkiej prokuratury

- Przez blisko tydzień policjanci poszukiwali 21-letniego rudzianina, sprawdzając wszystkie sygnały i miejsca, w których mógł się ukrywać. Był on już wcześniej notowany za czynną napaść na policjanta. Kryminalni deptali mu po piętach do wczoraj. 21-latek prawdopodobnie wiedział, że dalsze jego ukrywanie nie ma sensu i wraz z adwokatem zgłosił się do rudzkiej prokuratury - mówił st. asp. Arkadiusz Ciozak.

Po usłyszeniu zarzutów młody mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i doprowadzony do sądu. Sąd, na wniosek prokuratora, zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Podejrzany o czynną napaść na policjanta i posiadanie narkotyków 21-latek trafił już do aresztu, gdzie będzie oczekiwał na proces.

Zobacz także

Komentarze (14)    dodaj komentarz »

 • Sprawiedliwość

  Szkoda że pies przeżył, za strzelanie do bezbronnego obywatela powinien być sąd.

 • łeb

  Takich jak Sprawiedliwość pies powinien zagryźć.

 • Godullo

  dokładnie

 • Janas

  A kiedy rudzka policja weźmie się za narkomanów strażaków i policjantów kryjących przestępczą mafię dilerów narkotykowych .....

 • Gertruda

  Do kamieniołomu go

 • Inssd

  Więcej ćwiczeń powinni mieć policjanci ze strzelania...a tak [...]a nie policja.

 • Rudzianin

  Jakim trzeba być człowiekiem żeby bronić takiego gnojka

 • Ziga z Wirku

  Nawet Trynkiewicz miał obrońce, taki zawód.

 • Uja

  Takim samym jak on

 • Mieszkanka

  Na pewno tak było jak piszecie. Normalnie już czuł oddech policjantów na karku. 21 latek, czyli osoba mało doświadczona i młoda na tydzień uciekła sprzed nosa policjantom, specjalnym służbom i psom tropiącym. Nie kilka dni. Tydzień! W ciągu tego dnia zdazyla sobie znaleźć adwokata, wiec nie ukrywała się specjalnie. Gdyby chciał to by bez problemu uciekł. Wiec o czym wy piszecie jakie deptanie po piętach? Trochę więcej pokory, bo nie jesteście jak zreszta widać najlepsi w szukaniu jeśli uciekł przed wami [...]iarz, a byliście praktycznie obok niego.

 • rekrut

  Mieszkanka ty jesteś dyletantka.

 • zzz

  Za to z ciebie to prawdziwy komisarz Rex. Fiu, fiu, fiu.

 • Lis

  Oj byś się zdziwiła jak działają operacyjni!

 • Bolo

  Napad na funkcjonariusza policji w czasie służby 15 lat bez odwołania i zniżki

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.