Wiadomości z Rudy Śląskiej

Potrafisz szydełkować? Pomóż współtworzyć rekordowy szalik dla WOŚP!

  • Dodano: 2022-01-05 08:15, aktualizacja: 2022-01-05 08:35

W tym roku rękodzielnicy z całej Polski postanowili podjąć się wyzwania stworzenia najdłuższego w Polsce (a może nawet na świecie!) szalika. Przedmiot zostanie wystawiony na licytację z okazji 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Rudzie Śląskiej akcję koordynuje pani Sandra, do której można zgłaszać się z gotowymi częściami szalika!

Bijemy rekord!

Pomysłodawczynią akcji jest Anna Endzelm ze sztabu WOŚP w Mińsku Mazowieckim. Założeniem jest, aby stworzyć najdłuższy możliwy szalik, który później trafi na licytację WOŚP na Allegro. Przedmiotem aukcji, będzie nie tylko sam rekordowo długi szalik, ale również zobowiązanie do recyklingu. Rękodzieło nie może wylądować w koszu. Organizatorzy pragną, aby szalik dostał drugie życie i był przerobiony na przydatne rzeczy, takie jak pledy, narzuty czy koce. Uczestnicy akcji chętnie pomogą w przerobieniu szalika!

Na ten moment w akcji biorą już tysiące osób z całej Polski, a także z zagranicy! Części rekordowego szalika można wykonywać z dowolnego rodzaju włóczki i wybraną przez siebie techniką. Nazwiska osób, które zaangażują się w akcję, znajdą się na metce dołączonej do szalika.

Więcej informacji o akcji znajdziecie w wydarzeniu.

Wydarzenie szalik

Jak wziąć udział w akcji?

Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału wszystkich chętnych. Co należy zrobić? Wystarczy stworzyć część szalika o dowolnej długości – ważne jest jednak, aby jego szerokość wynosiła 20 centymetrów. Nieważna jest ani technika, ani rodzaj czy kolor wybranej włóczki. Osoby, które nie potrafią szydełkować, pleść rękoma czy robić na drutach, również mogą zaangażować się w akcję. Jeżeli posiadają w domu włóczkę, której już prawdopodobnie nie wykorzystają, mogą przekazać ją do koordynatora akcji w swoim mieście – całej akcji przyświeca motto „zero waste”; Szalik powstaje ze skrawków włóczek, pozostałości po ukończonych projektach i kłębków, na które od miesięcy nie było pomysłu i zalegają w szafie.

Koordynatorka z Rudy Śląskiej

W akcji tworzenia rekordowego szalika dla WOŚP biorą udział także mieszkańcy naszego miasta! Koordynatorką szalika z Rudy Śląskiej jest pani Sandra Dusza, która przyjmuje szaliki wykonane przez mieszkańców miasta. Pani Sandra zbiera części szalika, zszywa je, aby następnie przesłać gotowy, rudzki wyrób do magazynu głównego. Na rudzkim szaliku pojawi się napis: „Ruda Śląska pozdrawia!”.

- Chętnie uczestniczę w akcjach dla WOŚP. Sama mam dziecko, które przez długi czas walczyło o życie pod ich aparaturą, dlatego kolejny rok pomagamy. W każdej wolnej chwili szydełkuję, więc dla mnie to nie jest problem dołożyć się choć w jakiejś części do akcji – mówi Sandra Dusza.

Szalik dla WOP

Pani Sandra będzie przyjmowała części szalika do 20 stycznia! Kontakt z panią Sandrą można nawiązać poprzez Facebook'a!

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.