RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Pożar w Rudzie Śląskiej-Goduli: Spalił się dach budynku przy ul. Owocowej

  • Dodano: 2021-04-13 10:45, aktualizacja: 2021-04-13 14:35

W ciągu minionej doby Państwowa Straż Pożarna odnotowała aż 72 pożary. Jeden z nich miał miejsce w Rudzie Śląskiej. Jak informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, ogień wybuchł w poniedziałkowy wieczór, 12 kwietnia, w dwukondygnacyjnym budynku wielorodzinnym przy ulicy Owocowej w Rudzie Śląskiej. 

- Otrzymaliśmy zgłoszenie o wybuchu pożaru o godz. 21.23 na strychu jednego z budynków wielorodzinnych przy ul. Owocowej – wyjaśnia st. kpt. Mariusz Kita, rzecznik prasowy PSP w Rudzie Śląskiej. 

Żywioł szalał na poddaszu. W efekcie zdarzenia spaliła się część konstrukcji dachu i dach. Powierzchnia pożaru oceniana jest na ok. 40 metrów kwadratowych. 

- 24 osób opuściło budynek jeszcze przed przybyciem JOP, a 3 osoby zostały ewakuowane przez Państwową Straż Pożarną – informuje st. kpt. Mariusz Kita, rzecznik prasowy PSP w Rudzie Śląskiej.

Po ewakuacji mieszkańców strażacy podjęli walkę z żywiołem. W wyniku zdarzenia nie było osób poszkodowanych, nikt nie wymagał hospitalizacji. Sytuacja została opanowana, a działania zakończono już 13 kwietnia o godz. 02:52. W akcji ratowniczo-gaśniczej uczestniczyło 10 zastępów, w tym jednostki z Rudy Śląskiej, Bytomia i Świętochłowic. Po ugaszeniu pożaru mieszkańcy nie mogli wrócić do swoich mieszkań. Znaleźli schronienie u rodziny i znajomych.

Dzisiaj zostanie podjęta decyzja czy powrót będzie możliwy i bezpieczny. Śledczy prowadzą teraz czynności, które mają dać odpowiedź na pytania dotyczące przyczyn powstania pożaru.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • ker

    Wczoraj 12.04 ok godz 20-stej paliło się w Rudzie przy ul. Matejki. Zaangażowanych w akcję gaśniczą było kilka wozów SP. Za chwilę poddasze na Owocowej – nieopodal na Goduli. Przypadek czy piroman grasujący po mieście? Domysł bo nie wiem co paliło się przy Matejki. Mieszkanie czy poddasze?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.