RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Pożegnanie lata – przed nami Rodzinny Festyn na Burloch Arenie!

  • Dodano: 2021-09-09 09:00

Już 19 września na orzegowskiej Burloch Arenie odbędzie się Festyn Rodzinny z okazji pożegnania kończącego się już lata. Oprócz świetnej zabawy, cel wydarzenia jest szczytny – w jego trakcie zbierane będą fundusze na leczenie społeczniczki Elżbiety Żurek, Adriana Adamika oraz Emilii Wolszczak. 

Huczne pożegnanie lata

W niedzielę, 19 września, w godzinach od 15:00 do 21:00, na Burloch Arenie w dzielnicy Orzegów odbędzie się Festyn Rodzinny. Przewidziano wiele atrakcji dla najmłodszych, takich jak strefa dmuchańców, malowanie twarzy oraz przeróżne konkursy. Dla nieco starszych uczestników przygotowano strefę grillową, a całą imprezę uświetnią występy artystów. Na orzegowskiej scenie zobaczymy m.in. Zespół Travers, Zespół Taneczny Straszaki, Stiff Capella oraz wiele, wiele innych. Zorganizowana zostanie również loteria z atrakcyjnymi nagrodami.

Festyn rodzinny

Szczytny cel

Celem wydarzenia nie jest wyłącznie pożegnanie kończącego się już lata – podczas festynu będą zbierane środki na leczenie rudzian w potrzebie – Elżbiety Żurek, Adriana Adamika oraz Emilii Wolszczak. Każda z tych osób zbiera na bardzo kosztowne leczenie, które może pomóc w powrocie do zdrowia.

Elżbieta Żurek, społeczniczka i nauczycielka informatyki z rudzkiego liceum walczy z chłoniakiem – jej szansą na wyzdrowienie jest bardzo kosztowna terapia Car-T Cell. Jej koszty wyceniono na 1,5 miliona złotych.

Adrian Adamik urodził się jako wcześniak w 26. tygodniu ciąży. Chłopiec przeszedł wylew krwi do mózgu 3 stopnia, co spowodowało nieodwracalne zmiany. Adrian niedowidzi oraz niedosłyszy, przeszedł również operację obustronnej przepukliny. Chłopiec musi stale być pod opieką specjalistów, co niestety jest bardzo kosztowne. Rodzina zbiera także na turnus rehabilitacyjny, który pomoże Adrianowi w szybszym rozwoju.

Emilia Wolszczak, 4-latka z Rudy Śląskiej na co dzień zmaga się z agenezją ciała modzelowatego, czyli wadą rozwojową kory mózgowej. U dziewczynki stwierdzono także obustronną heterotopię podwyściółkową, która przyczynia się do występowania ataków padaczkowych. Od 3. miesiąca życia, Emilia uczęszcza na rehabilitację i jest pod opieką wielu specjalistów, co jest bardzo kosztowne. Rodzice Emilii założyli zbiórkę, aby zgromadzić fundusze na turnus rehabilitacyjny dla córki.

Następna informacja

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.