Wiadomości z Rudy Śląskiej

"Pozytywna piosenka i pozytywne słowo" - przesłuchania konkursowe w MDK w Rudzie

  • Dodano: 2021-10-22 11:15

W czwartek 21 października w Młodzieżowym Domu Kultury w Rudzie odbył się konkurs "Piosenki Pozytywnej i Pozytywnego Słowa". Podczas wczorajszych przesłuchań swoje talenty zaprezentowali uczestnicy nie tylko z Rudy Śląskiej, ale także Bytomia, Chorzowa, czy Zabrza.

"Pozytywna piosenka i pozytywne słowo"

Tegoroczny Konkurs jest kontynuacją konkursów z lat ubiegłych, realizowanych pod hasłem "Pozytywna piosenka i pozytywne słowo". 

- W dalszym ciągu chodzi nam – organizatorom o prezentację "dobrego słowa". W piosence to sugestia piosenki poetyckiej, a w recytacji o interesujący przekaz - czytamy na stronie MDK w Rudzie Śląskiej. 

Celem konkursu jest inspirowanie i rozwijanie zainteresowań muzycznych i wokalnych, recytatorskich uczestników, popularyzowanie i kultywowanie pięknego słowa, pobudzanie czytelnictwa, czy wrażliwości na słowo.

Przesłuchania konkursowe

Przesłuchania konkursowe odbyły się w dniu 20 października w godzinach popołudniowych w MDK w Rudzie Śląskiej. 

- Wczoraj odbył się u nas Konkurs Piosenki Pozytywnej i Pozytywnego Słowa. Cieszymy się z licznego udziału dzieci i młodzieży z Rudy Śląskiej, ale także z miast ościennych. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z konkursu i zapraszamy już teraz na inne nasze wydarzenia, o których będziemy informować na Facebooku! Dziękujemy za pozytywne słowo i piosenkę! - czytamy na stronie MDK w Rudzie Śląskiej. 

Gala finałowa koncert laureatów i wręczenie nagród, także w konkursie plastycznym, odbędzie się 8 listopada o godz. 11.00. Nagrody i wyróżnienia oraz dyplomy będzie można odbierać indywidualnie, zgodnie z powiadomieniem organizatora na stronie internetowej placówki.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.