Wiadomości z Rudy Śląskiej

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził dziś KWK Bielszowice

  • Dodano: 2018-09-19 14:00

Dzisiaj w południe Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki odwiedził kopalnię KWK Bielszowice, gdzie mówił o programie rozwoju dla województwa śląskiego.

Premier podkreślał znaczenie nowoczesnych technologii i wzrostu innowacyjności, które przekładają się na poprawienie wielu obszarów życia w regionie, a także wpływają na zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców. Mateusz Morawiecki zaznaczył jednak, że wzrost innowacyjności nie może odbywać się kosztem ludzi, a wręcz przeciwnie, powinni oni na tym skorzystać. Jak wspominał, uczciwe i skierowane dla ludzi zarządzanie dużymi przedsiębiorstwami pozwala na stały i stabilny rozwój nie tylko branży górniczej, ale i całego regionu.

Ja wierzę, że to nasze czarne złoto, nasz węgiel… że znajdziemy najlepsze sposoby (eksploatacji – przyp. red.), najlepsze mechanizmy w najbliższych miesiącach i latach (…), a to przełoży się na lepsze warunki pracy górników, was - ciężko pracujących.
Ja dzisiaj na spotkaniu wcześniej w Katowicach mówiłem, że wierzę głęboko, że Górny Śląsk i Zagłębie, całe województwo, ale w szczególności mam na myśli cały ten górniczy obszar, może być wielką lamperią, może świecić wielkim, wspaniałym blaskiem na całą gospodarkę – głęboko w to wierzę.

Spotkanie w KWK Bielszowice odbyło się przy okazji wizyty premiera na Śląsku, gdzie podsumował dotychczasowe działania w ramach wprowadzonego pod koniec ubiegłego roku Programu dla Śląska. Mateusz Morawiecki wspominał o kilku szczytach w gospodarce, które należy zdobyć. Pierwszym szczytem ma być odbywająca się już transformacja w kierunku innowacyjności, drugi to zdobywanie nowych kwalifikacji zawodowych wśród mieszkańców regionu, trzecim ma być czyste środowisko, czwartym rozwój i modernizacja infrastruktury transportowej – w tym przyjęty niedawno program wsparcia dla modernizacji dróg samorządowych. Piąty szczyt do zdobycia, to bezpieczeństwo energetyczne, a szósty i ostatni – poprawa życia mieszkańców województwa śląskiego.

Premier złożył również wieniec na cmentarzu przy tablicy upamiętniającej górników KWK Halemba, którzy Zginęli Na Posterunku Pracy.

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził dziś KWK Bielszowice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również