Wiadomości z Rudy Śląskiej

Premier: szczepionka przeciw koronawirusowi będzie dostępna na zasadzie dobrowolności

 • Dodano: 2020-11-12 14:30

Szczepionka przeciw koronawirusowi będzie dostępna dla każdego obywatela na zasadzie dobrowolności; pracujemy już nad logistyką ich dysytrybucji - poinformował w czwartkowym wpisie na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

Komisja Europejska zatwierdziła w środę umowę z firmami farmaceutycznymi BioNTech i Pfizer, przewidującą zakup do 300 milionów dawek szczepionki przeciwko nowemu koronawirusowi.

- Dzięki umowom, które podpisaliśmy razem z innymi krajami UE mamy prawo do korzystania ze szczepionek, gdy tylko będą dostępne. Już pracujemy nad logistyką ich dystrybucji - w pierwszej kolejności powinny trafić do naszych seniorów, służby zdrowia i formacji mundurowych - napisał szef rządu. - Szczepionka będzie również dostępna dla każdego obywatela na zasadzie dobrowolności - zapewnił Morawiecki.

Amerykański koncern farmaceutyczny Pfizer poinformował w poniedziałek, że rozwijany przez niego projekt szczepionki na Covid-19 ma ponad 90 proc. skuteczności. Firma ogłosiła, że w 2021 r. może wyprodukować do 1,3 mld dawek substancji. Projekt szczepionki jest rozwijany we współpracy z niemiecką firmą biotechnologiczną BioNTech SE. 

Zobacz także

Komentarze (10)    dodaj komentarz »

 • Rudzianin

  Ha ha ha będzie tak dostępna jak szczepionka na grypę .... albo dostępna tylko wybranych.

 • pioler

  Póki co szanowny pan premier nie potrafi załatwić zwykłych szczepionek na grypę, czorno to widza...

 • gameover

  Św.Mateuszek jako pierwszy dostanie szczepionkę z wody święconej a resztę towarzystwa zaaplikują zabójczy wirus .

 • Ruta

  broń boże nie dawać tej patologi szczepionki która nie wierzy w wirusa, tym co bez maseczek chodzili i zarazali innych, dla nich tylko chłodnie sie należą albo od razu park pamięci, szczepionki sa dla normalnych ludzi, szkoda kasy dla tych co namawiali by nie chodzic w maseczkach

 • Jorg

  Ruta czekej jusz za niy dugo wszczyknom ci ta upragniono szczypiona i wyczuwom że jusz niy bydzie mioł wto pisać tak gupich komyntoży .

 • U.R.

  Ruta stań już w kolejce po szczepionkę!!! Życzę ci zdrowia "normalny" człowieku! Patologia

 • łon

  Politycy pierwsi na testing prosze :) Jak nie będzie powikłań każdy kto chce....

 • Ewela

  Nie chce mi się w to wierzyć że nie będzie obowiązkowa,zaaplikują planowaną dawkę antywirusa każdemu ziomkowi , a jaka będzie skuteczność mniemanej ochrony odpowiecie sobie sami w nie dalekiej przyszłości.

 • marko

  A ja wierzę, że nie będzie obowiązku szczepienia.Ci nie szczepieni będą "oznaczeni" jako "gorszy sort" :)Można tak "skonstruować" dobrowolność, że poczujesz dobrowolny przymus.Po drugie, dlaczego tak akcentuje tą dobrowolność?.Nie mam zaufania do tego człowieka .

 • ANTY UE

  Nie widzę innej możliwości aby była obowiązkowa na tak mało śmiertelny wirus jak ten medialny aktualnie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.