Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rekord liczby zakażeń koronawirusem w Rudzie Śląskiej! Wirusa potwierdzono u 338 osób

 • Dodano: 2020-11-06 11:30, aktualizacja: 2020-11-07 11:33

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 338 mieszkańców Rudy Śląskiej – to największy dobowy wzrost zakażeń od początku epidemii.

- 338 - to liczba nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w dzisiejszym raporcie rudzkiego sanepidu. Dotychczasowy największy dzienny przyrost liczby zakażonych w Rudzie Śląskiej wynosił 156. Na szczęście nie mamy nowych zgonów i nie mamy nowych hospitalizacji. Ale wciąż w szpitalach przebywa 50 mieszkańców Rudy Śląskiej - napisał wiceprezydent Krzysztof Mejer.

Wiceprezydent poinformował, że źródła zakażeń są rozproszone, nie wykryto nowych ognisk.

- Mocny trend wzrostowy nie dotyczy tylko naszego miasta, ale całego kraju, gdzie dziś po raz kolejny odnotowano ponad 27 tysięcy nowych zakażeń, a województwo śląskie po dłuższej przerwie ponownie znalazło się na pierwszym miejscu pod względem tej liczby - napisał Krzysztof Mejer.

W sumie od początku pandemii w naszym mieście odnotowano 2891 zakażeń koronawirusem. Wyzdrowiało już 1409. Wynika z tego, że obecnie w Rudzie Śląskiej na COVID-19 choruje 1445 osób. 51 osób jest obecnie hospitalizowanych. 37 osób zmarło.

Informacja o nauce zdalnej w przedszkolach:

 • do 06.11: 1 grupa w ZS-P 1, 4 grupy w SP 36, 4 grupy w ZS-P 2, 6 grup w MP 17;
 • do 09.11: 1 grupa w MP 31, 1 grupa w MP 45, 1 grupa w ZMP 1;
 • do 13.11: całe MP 9.

Zobacz także

Komentarze (75)    dodaj komentarz »

 • Kasia

  Oto są skutki "marszów czarownic" po Katowicach, Zabrzu. Feministki-egoistki walczą o śmierć i go niosą.... Swoim rodzicom i dziadkom itp.P.S. Jesteście z siebie zadowolone?

 • XD

  Ponoć już mamy upragnione antidotum nowego obowiązkowego porządku dla wybranego naiwnego bydła , przewidywania z ubiegłych lat potwierdzają się w stu procentach.

 • życie

  Demony strachu ,hipnozą opanowały ludność ,do takiej skali że każdy boi się o swój tyłek i wrogo są nastawieni pod obrzydliwymi pretekstami zniewolenia innych ,katolickie państwo upada na kolana ,w tył głowy otrzymuje potężny cios doprowadzający do zatracenia wszystkich norm społecznych przekazywanych z pokolenia na pokolenie,już nie długo potrwa ta wyniszczająca psychologiczna ustawka jaką jesteśmy codziennie karmieni medialnie .

 • xxx

  Ja też myślałem że Covid to ŚCIEMA!!!! Dopóki sam na niego nie zachorowałem!!!! Ledwo co z tego wychodzę!!!! A moja Matka walczy o życie w szpitalu też z wirusem Covid!!!!!Więc taka jest prawda!!!! Jedni przechodzą zakażenie tym świństwem łagodnie!!!!! A inni ledwo z tego wychodzą!!!!

 • fajerberga

  Zdechloki tak mają, cóż poradzisz... :-)

 • luftbiksa

  Popiyrom cie wiynkszość to zdechloki łod urodzynio takim to jusz ani świyncono woda niy pomoże ,gromnica do rynki i na kerhof .

 • Pyrsk

  Przeszedłem Covida słabiej niż zwykłe przeziębienie i zaczynam się zastanawiać po co ten cały Covidowy szum? Komu to służy i po co? Po co ta nerwówka, straszenie nim ludzi, zamykanie ich w domach, kolejne obostrzenia i szczucie na siebie. Nie byłem na żadnym proteście ani w kościele a się i tak zaraziłem... prawdopodobnie dziecko ze szkoły przyniosło albo złapałem w pracy lub sklepie ale mogę sobie jedynie gdybać. Możecie nosić maseczki, przyłbice, dezynfekować ręce, nogi i gardła a i tak załapiecie. Nie znacie dnia ani godziny bo sanepid nie kontroluje wszystkich tych ludzi na kwarantannie, przestali nawet pytać z kim jako chorzy mieliście wcześniej kontakt...no więc skoro nie pytają to Ci wszyscy chodzą tam gdzieś między Wami przenosząc wirusa i zarażając a Wy obrzucacie się błotem szukając wzrostu liczby zakażeń w kościołach czy na innych demonstracjach. System już jest dawno niewydolny i tylko od szczęścia zależy kto przejdzie to łagodnie a kto nie. I właśnie tego szczęścia Wam życzę!!! Dużo zdrówka!

 • Racja

  Ludzie jak czytają te wasze komentarze to umierają na raka mózgu.

 • przodowy

  pozamykać zakłady, pozamykać co sie da, ludzie mogli by tylko do 2 km od domu iśc do sklepu, trzeba wrescie ograniczyc łazenie bez sensu po miescie, siedzcie w domu , zwiększyc kary za łamanie przepisów, policja powinna miec prawo uzycia pały bez ostrzeżenia, ojj ja bym was nauczył kultury i posłuszeństwa dla władzy

 • Roman

  Z tego portalu tematycznego redakcja powinna wywalić i zablokować wszystkich TROLLI , szczujnia powoduje niepokój i obawę w kierunku odwiedzających tak szanowaną stronę informacyjną Rudy Śląskiej

 • MrHi

  Maseczka przed Covidem chroni tak mocno jak majtki przed zapachem wydostającego się pierda. WHO to mafią która rozd. Pcy całą gospodarkę a durnni politycy do tylko marionetki w tym całym biznesie.

 • matka

  Jeżeli już chcecie mordować bezbronne nienarodzone dzieci to chociaż nie narażajcie na śmierć innych , szczególnie ludzi starszych i schorowanych i siedźcie w domach.

 • Zamknąć antycovidowców

  Problemem naszego miasta jest plaga konfederatów, którzy tłuką ze swoich pustych głów, że wirusa nie ma. Nie wiem skąd biorą się te odrzutki społeczeństwa, ale powinno się ich zamknąć i nie wypu[...]. Krzyczą swoimi japami żeby się obudzić i żeby myśleć samodzielnie, pod warunkiem, że będą myśleć według [...]oinstrukcji jak korwniarze.

  • Zamknąć antycovidowców
   2020-11-07 21:46
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Milena

  Jak ci wleją do tej pustej łepetyny szczepionkę to światła rampy zgasną w twoim twierdzeniu.

 • MrHi

  Wirus jest i nie powinno się go lekceważyć ale ludzie chorują także na inne choroby. Śmiertelność rośnie ale na pewno nie z powodu covida. Znam osobiście dwa przypadki gdzie była wymagana hospitalizacja i kazano wpisać covid aby się znaleźć w szpitalu. To jest jakiś obłęd. Nie wiem czy szpitale mają jakieś premie za pacjentów z Covidem ale służba zdrowia zaczęła kojarzyć mi się z mafią. Moim zdaniem covid nie wart tych cyrków z zatrzymaniem gospodarki.

 • Matka

  Przecież zarazić można się wszędzie. Ludzie przeszkadza wam wszystko ale należy przestrzegać odległości zakrywac usta i nos nie pu[...] dzieci grać w piłkę. Zakupy robić szybko w sklepie a nie chodzic jak święte krowy.Po prostu pilnować się.

 • Never

  Jak długo będziemy perfidnie oszukiwani , kiedy uwolnią ubezwłasnowolniony naród ogarnięty psychozą strachu narzucaną przez władnych naszego kraju ,stawka jest bardzo wysoka , życie za śmierć.

 • Elena

  Ile jeszcze ludzi musi poświęcić swoje życie kretyńskim rozporządzeniom narzucanym przez rządy panujących w naszym kochanym kraju podając nakazy i zakazy ,o co tak naprawdę chodzi i jak długo potrwa ta masakra psychologiczna .

 • Adi

  Arz dziw że tych na górze cowid nie bierze, wszyscy chorują bezobiawowo po 3,4 dni tylko Ci biedni normalni ludzie chorują

 • life is brutal

  Takie błędy jak ty piszesz "arz" to nawet w zerówce nie robią dzieci.

1234

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.