Wiadomości z Rudy Śląskiej

Prezydent Zabrza o wyborach w Rudzie Śląskiej: Samorząd powinien być wolny od polityki

 • Dodano: 2022-08-08 12:00

Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza, zabrała głos w sprawie wyborów prezydenta Rudy Śląskiej. Na jej słowa zareagował m.in. jeden z kandydatów na prezydenta miasta.

Cała Polska wybiera prezydenta Rudy Śląskiej

Wybory w Rudzie Śląskiej wywołują sporo emocji, nie tylko w mieście, ale również w całej Polsce. Głos w sprawie zabierają politycy często niezwiązani z miastem, udzielając poparcia startującym w wyborach kandydatom. Jak widać, nie wszystkim się to podoba. Swoją opinię na ten temat wyraziła Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

-Samorząd powinien być wolny od polityki. Nadziwić się nie mogę jak politycy z całej Polski wybierają prezydenta Rudy Śląskiej. – czytamy w mediach społecznościowych pani prezydent.

Jedną z osób, która skomentowała wpis pani prezydent, jest Michał Pierończyk, kandydat na prezydenta miasta.

-Niby oczywiste, ale jednak odkrywcze w tej przedwyborczej gorączce. Podziękowoł. – czytamy we wpisie w mediach społecznościowych.

Poproszony o rozwinięcie swojej wypowiedzi, Michał Pierończyk dodaje:

- Z ulgą odnotowuję, że Pani Prezydent Miasta Zabrze Małgorzata Mańka - Szulik, stawia sprawę wyborów przedterminowych "z głowy na nogi". W swojej kampanii zabiegam przede wszystkim o poparcie mieszkańców mojego miasta, bo tylko oni mogą oddać głos i wybrać prezydenta Rudy Śląskiej.

Wiele osób zgodziła się ze słowami pani prezydent. Zdarzyli się także tacy, którzy postanowili przypomnieć pani prezydent, iż sama cieszyła się partyjnym poparciem.

- A pamięta Pani taką osobę jak Aldona Kamela-Sowińska i jej partia Inicjatywa dla Polski? Z tego co pamiętam, to miała Pani budować struktury tej partii w Zabrzu, jeśli nie na Śląsku.

Poparcie wielkich graczy

Wybory w Rudzie Śląskiej tylko pozornie mają rangę lokalną – tematem interesują się czołowi polscy politycy. Aktywnie o wyborach wypowiada się m.in. Paweł Tanajno, lider ugrupowania Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców, które ma swojego kandydata wśród startujących w wyborach. Kandydat na prezydenta RP w 2015 i 2020 roku aktywnie angażuje się w kampanię Macieja Mola. Z wizytą do Rudy Śląskiej przybyli także przedstawiciele Konfederacji z Januszem Korwinem-Mikke na czele, którzy przedstawili swoją kandydatkę - Bożenę Modzelewską. Oprócz tego głos zabrał także Donald Tusk, przewodniczący Platformy Obywatelskiej, Jarosław Gowin oraz poważani śląscy samorządowcy, m.in. Marcin Krupa, Zygmunt Frankiewicz oraz Arkadiusz Chęciński.

Komentarze (26)    dodaj »

 • Jacek

  Najlepiej jest manifestować swoją wolność polityczną potulnie oklaskując jakiegoś np. estradowego wyjca.

 • Kriss66

  Prezydentem powinna zostać osoba, która ma w sercu dobro naszego miasta i potrafi rozmawiać i współpracować z każdym Rządem, bo to stamtąd przychodzą główne pieniądze. Prawdziwy gospodarz, nie gość, nawet przywieziony w teczce. Żaden popapraniec czy lewak!

 • Rudzianin

  Pani Prezydent Zabrza !! Liczą się dobre pani chęci lecz Ruda Śląska potrzebuje DOBREGO, SILNEGO Prezydenta, jesteśmy na 9 tym miejscu od końca w niezadowoleniu mieszkańców w ocenie własnego miasta w Polsce !! A pani miasto o ktorym moze NIC PANI NIE WIE, NP. ZE JEST MIASTEM GROZNYM, O PRZESTEPCZOSCI INSTYTUCJI PUBLICZNYCH - policji, prokuratury, Wydziału II Karnego Sądu Rejonowego !!! Zna pani doskonale sprawę od 2016 roku !!! Ja zginąłbym 23.03.2016 r. o godz.10.46 w Kancelarii adwokackiej tuż obok gmachu SR !! Pijanym BANDYTA okazał się Biegły sądowy w SO w Gliwicach !!! Skala przestępczości w KMP i KP-1, potem w PR, potem w SR w sprawie II K 617/18 i II K 66/18 musi budzić grozę i przerażenie !!! Chciała by pani mieszkać w takim mieście ?? A nie tylko pani mieszka lecz nim zarządza !!! Łatwo radzić innym jak się jest bezradnym we własnym mieście !!!

 • Rudzki patriota

  Jako Rudzianin od urodzenia dziękuję Prezydent Zabrza za wypowiedź, oczywiście słuszna !!! Dzięki za SKASOWANIE zabawnego kandydata Mejera i popierających go BŁAZNOW POlitycznych z PO !!! Wszystkich wymienionych powyżej z Tuskiem na czele !!! Zabawne wręcz jest wsparcie dla Mejera przez Gowina, Chęcińskiego, Frankiewicza !!! Bezpartyjnosc śp.G.Dziedzic była zbawieniem dla Rudy Slaskiejw latach 2010-2022 po dramatycznych rządach PO w latach 2001-2010 prezydenckiego satyryka z PO gdyby nie skala rozszalałej patologii, korupcyjnych sygnałów rudzkiego społeczeństwa w tamtych latach. Kadrowy błąd byłej Prezydent związany z osobą Mejera teraz SKORYGUJE RUDZKIE SPOLECZENSTWO usuwając na śmietnik rudzkiego samorządu obywatela Mejera !!! Dzięki Prezydent Zabrza za wsparcie rudzkiego społeczeństwa !!!

 • Zyklo@vp.pl

  Brawo za merytoryczny komentarz

 • Klj

  Tu nie ma na kogo głosować Wesoły z Pismafi doprowadzi miasto do jeszcze większej ruiny. Pieronczyk Karierowicz przy Dziedzic wszyscy domy sobie pobudowali i żyli na świeczniku. Tera ciężko oderwać się od żłoba

 • boluś

  Ponoć Szulik szkryklo sie bez C ? Ale fto tam prowdy dojdzie ? Chyba tylko Miodzik !

 • Szczery

  Rewelacyjne i rewolucyjne podejście ma ten Maciej Mol ... chłop jako jedyny chce zacząć od zarabiania pieniędzy dla miasta!!!

 • antyPlatfons

  Pamiyntocie platfonsa stanie który zadłużył RSl? No to pamiyntejcie i pamiyntejcie rok 2014 jak platfons zamykali gruby!!!

 • Następna

  Proszę się zająć swoim miastem

 • Halymbiok

  Szulikowo dobrze godo. Trzeba patrzeć za swoimi. Żodnych auslyndrów i marionetek partyjnych

 • paszeko

  Same gorole

 • Znawca

  Każdy kandydat będzie dobry poza bubkami, którzy byli vice prezydentami tego miasta, a dodatkow go zadłużyli doprowadzając go do jednego z najbiedniejszych miast w Polsce.

 • Mieszkaniec

  PANI Szulik ma 100 procent racji !Nie trzeba nam poparcia od polytyków wiodących partii.Więcej tym szkodzą kandydatom niż IM pomagają.Tak naprawdę będę kibicował każdemu wybranemu na prezydenta pod jednym warunkiem .Prezydent naszego miasta nie może opowiadać się ani za Pisem ani zaPO ani za żadną inną partią.Ma służyć naszemu miastu.Koniec,kropka.

 • Ja

  Pierończyk wywodzi się z Młodych Demoratów, a to taka szkółka PO

 • Gość

  Dziękuję

 • Adam .P

  Krzysztof Mejer jest najlepszm kandydatem i bezpartyjny.

 • Jorg

  Bezpartyjny? Hahaha

 • kwiatowe

  Szulik dawno zrobiła z Zabrza prywatny folwark to wiadomo, że jej nie pasuje jakakolwiek konkurencja

 • boluś

  Niych Se dalej zadłużo Zabrze' i trzimie z dala łod doradzania w Rudzie !

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również