Wiadomości z Rudy Śląskiej

Przed nami Festiwal Orkiestr Dętych im. Augustyna Kozioła! Co w programie?

 • Dodano: 2023-08-18 07:00, aktualizacja: 2023-08-18 10:02

27 sierpnia 2023 roku, rynek w Nowym Bytomiu, stanie się areną niezwykłego muzycznego wydarzenia - Festiwalu Orkiestr Dętych im. Augustyna Kozioła. To coroczne spotkanie miłośników muzyki i kultury dętej, upamiętniające wkład i dziedzictwo Augustyna Kozioła, wybitnego kompozytora i dyrygenta, który odegrał kluczową rolę w rozwoju orkiestr dętych.

Festiwal Orkiestr Dętych ku czci Augustyna Kozioła

Program festiwalu obiecuje niezapomniane emocje i artystyczną rozrywkę. O godzinie 16:00 rozpocznie się przemarsz orkiestr dętych ulicą P. Niedurnego, który zacznie się zarówno przed Śląskim Teatrem Impresaryjnym, jak i przed historyczną wieżą ciśnień. To niezwykła okazja dla mieszkańców, aby zobaczyć orkiestry w pełnym blasku, łącząc się w radosnym marszu muzycznym.

Na głównej scenie, o godzinie 16:30, publiczność będzie miała przyjemność usłyszeć występ Orkiestry Dętej KWK " Bielszowice" pod batutą dyrygenta Zygmunta Kliksa. Następnie o 17:10, Orkiestra Dęta KWK "Pokój" pod kierownictwem Jacka Kampy dostarczy kolejną porcję wyjątkowych dźwięków. O 17:50 to czas na Orkiestrę Dętą KWK " Halemba" pod dyrekcją Piotra Szczygioła. Wieczór zakończy się o 18:30 występem Orkiestry "Chorzowski Brass Band" prowadzonej przez Andrzeja Safadera.

Między prezentacjami orkiestr, publiczność będzie miała szansę podziwiać umiejętności mażoretek "Akcent", które zaprezentują widowiskowy pokaz. Ich dynamiczne ruchy doskonale uzupełnią magię muzyki.

Gwiazdą wieczoru o 19:30 będą "Electric Girls", które swoją energetyczną i nowatorską muzyką skradną serca słuchaczy. Ten zespół, znany z połączenia tradycyjnych instrumentów z elektronicznymi brzmieniami, gwarantuje niezapomniane wrażenia dla wszystkich miłośników muzyki.

Festiwal Orkiestr Dętych im. Augustyna Kozioła to wyjątkowe wydarzenie, które łączy tradycję z nowoczesnością, przypominając o znaczeniu muzyki dętej w kulturze społeczności. To doskonała okazja, aby spędzić czas w otoczeniu pięknych dźwięków i wspaniałych artystów. Dla miłośników muzyki oraz tych, którzy chcą odkryć magię orkiestr dętych, rynek w Nowym Bytomiu stanie się miejscem spotkania i inspiracji już 27 sierpnia 2023 roku.

Program:

27 sierpnia 2023 r. - rynek miejski, plac Jana Pawła II w Nowym Bytomiu

 • 16:00 – Przemarsz orkiestr dętych ulicą P. Niedurnego
 • (zbiórka przed Śląskim Teatrem Impresaryjnym oraz przed wieżą ciśnień)
 • 16:30 – Orkiestra Dęta KWK „ Bielszowice” pod dyr. Zygmunta Kliksa
 • 17:10 – Orkiestra Dęta KWK „Pokój” pod dyr. Jacka Kampy
 • 17:50 – Orkiestra Dęta KWK „ Halemba” pod dyr. Piotra Szczygioła
 • 18:30 – Orkiestra „Chorzowski Brass Band” pod dyr. Andrzeja Safadera

Pomiędzy występami – pokaz mażoretek „Akcent”

 • 19:30 – Electric Girls

Komentarze (3)    dodaj »

 • Zefel-Knefel

  umpa,umpa te te re super Klag

 • boluś

  W KRZYŻU cie niy łupie ? Ksiondz !

 • Rudolf

  Po koncercie zapraszam wszystkich wiernych na wieczorną Mszę Świętą w kościele pw. Pawła Apostoła.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również