Wiadomości z Rudy Śląskiej

Przy Centrum Aktywizacji Zawodowej rudzkiego PUP powstał punkt konsultacyjno-doradczy

 • Dodano: 2020-03-03 06:30, aktualizacja: 2020-03-03 06:44

Przy Centrum Aktywizacji Zawodowej rudzkiego urzędu pracy powstał punkt konsultacyjno-doradczy.

W każdy pierwszy czwartek miesiąca, w godzinach od 13:00 do 14:00, można skorzystać z nieodpłatnej pomocy m.in. przy przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych, przeglądaniu ofert pracy, a także dowiedzieć się, jakie wsparcie można uzyskać z urzędu.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 5 marca br.

Swój udział najlepiej zgłosić wcześniej pod numerem 32 771 59 71 lub 32 771 59 74.

Wiele osób, które nie są klientami naszego urzędu, potrzebuje wsparcia w obszarze doradztwa zawodowego i pośrednictwa pracy – informuje Beata Płaczek, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Rudzie Śląskiej. - Zdarzają się sytuacje, że dana osoba nie wie od czego zacząć poszukiwanie pracy lub nie jest w stanie określić, czy może się w ogóle zarejestrować w urzędzie pracy i skorzystać z form pomocy oferowanych przez urząd, np. dotacji. Spełniając prośby mieszkańców postanowiliśmy otworzyć punkt konsultacyjno-doradczy, w którym wykwalifikowana kadra oferuje szeroką pomoc z zakresu funkcjonowania na rynku pracy - mówi.

W punkcie oferowana jest pomoc w zakresie m.in. poszukiwania pracy, diagnozy predyspozycji zawodowych czy możliwości ubiegania się o wsparcie oferowane m.in. przez rudzki urząd pracy. Na miejscu można również przygotować życiorys oraz wydrukować dokumenty aplikacyjne, a także skorzystać z komputera z dostępem do internetu.

Do punktu konsultacyjno-doradczego może zgłosić się każda osoba, która potrzebuje wsparcia w zakresie rozwiązania problemu zawodowego – podkreśla Beata Płaczek. Z pomocy mogą skorzystać np. emeryci zainteresowani aktywnością zawodową, osoby, które planują zmianę pracy, poszukują pracy dorywczej czy też w niepełnym wymiarze czasu, a także osoby niepełnosprawne, które chciałyby podjąć zatrudnienie. - Grupa osób, które zapraszamy na konsultacje nie jest zamknięta – podkreśla Beata Płaczek. - Każdemu postaramy się pomóc – zapewnia.

Warto dodać, że stopa bezrobocia w Rudzie Śląskiej w grudniu 2019 roku wyniosła 2,6%, natomiast w woj. śląskim - 3,6%, a w Polsce - 5,2%.

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • Anonim

  Raz w miesiącu przez godzinę kto to wymyślił?

 • Bolo

  W normalnie funkcjonującej firmie, pracowników którzy nie są potrzebni - zwalnia się. Ale nie w urzędzie, o nie! Gdy urzędnicy nie mają co robić, to wymyśla się dla nich jakieś bardziej lub mniej potrzebne obywatelom zajęcie. :)

 • boluś

  STATYSTYKA W URZĘDACH TO JEDNA WIELKA LYPA! Szczególnie w Urzędach Pracy! KIT,PIC I FOTOMONTAŻ!

 • pytaczka

  czy te dane ,,... stopa bezrobocia w Rudzie Śląskiej w grudniu 2019 roku wyniosła 2,6%, natomiast w woj. śląskim - 3,6%, a w Polsce - 5,2%.'' to dane z UP tzn ile osób jest ZAREJESTROWANYCH w urzędzie jako bezrobotni? czy może wszyscy ci od 18 roku życia do wieku emerytalnego, którzy moga podjąc prace a tego nie robią z przyczyn wiadomych? BO STATYSTYKA W MATEMATYCE TO JEDEN WIELKI FAŁSZ

 • Iks

  Wiadomo, że bezrobotni to osoby poszukujące pracy i nie mogące jej znaleźć. Mylisz bezrobotnych z niepracującymi, a to dwa różne pojęcia. I co to jest za "wiadoma przyczyna" niepodejmowania pracy? Przecież przyczyn niepodejmowania pracy może być wiele....

 • pytaczka

  bez robotny to osoba która NIE PRACUJE w myśl przepisów możesz siebie ta osobe nazwać jak chcesz, ale fakt jest taki że nie pracuje i nie przynosi korzyści w postaci podatków, nie jest ,,ubezpieczona'' (daje w cudzysłowie abys sie nieczepial) nie ma wynagrodzenia bo nie pracuje a za to np: może pobiera zasiłki i inne socjale na kosz państwa i/lub korzysta z służby zdrowia na koszt Państwa wiec i jedną i druga osobe powinno sie LICZYĆ to tych statystyk i podac REALNY OBRAZ ile NIE PRACUJĄCYCH = BEZROBOTNYCH JEST W POLSCE

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.