Wiadomości z Rudy Śląskiej

Przy ul. Radoszowskiej w Kochłowicach powstaną nowe miejsca parkingowe

 • Dodano: 2021-09-24 11:30, aktualizacja: 2021-09-25 11:52

Przy ul. Radoszowskiej w Kochłowicach powstaną nowe miejsca parkingowe. Inwestycja ta zostanie zrealizowana najpóźniej wiosną 2022 roku! 

W sprawie utworzenia nowych miejsc parkingowych przy ul. Radoszowskiej 107-119 od 2019 roku wnioskował w imieniu mieszkańców Kochłowic - radny Rafał Wypior. Pod koniec sierpnia br. radny złożył kolejną interpelację w tej sprawie.

- Na prośbę mieszkańców oraz lokalnego przedsiębiorcy Kochłowic, ponownie zwracam się z interpelacją w sprawie budowy miejsc parkingowych przy ul. Radoszowskiej 107-119. Brak miejsc parkingowych jest uciążliwy dla mieszkańców, którzy zmuszeni są często parkować samochody w miejscach, które do tego stanowczo nie służą. Pasy zieleni, chodniki to kilka z nich. Sprawa miejsc parkingowych jest na tyle uciążliwa, że mieszkańcy w tej sprawie zebrali podpisy pod prośbą, zaś lokalny przedsiębiorca wystosował w tej sprawie pismo - napisał w interpelacji radny Rafał Wypior. 

Prośba radnego i mieszkańców Kochłowic została pozytywnie rozpatrzona przez rudzki magistrat. Jak informuje wiceprezydent Krzysztof Mejer nowe miejsca parkingowe w tym miejscu powstaną najpóźniej wiosną przyszłego roku. 

- W odpowiedzi na złożoną przez Pana interpelację informuję, że miejsca postojowe przy ul. Radoszowskiej 113-117 zostaną wykonane z zachowaniem wymiarów i odległości określonych przepisami najpóźniej wiosną 2022 r. - napisał wiceprezydent  Krzysztof Mejer.

Zobacz także

Komentarze (9)    dodaj komentarz »

 • Kochłowiczanin

  A ja słyszałem że to Trzaskowski przenosi ten parking z Warszawy

 • mieszkanka

  braawo Panie Rafale, wiele Pan zrobił dla naszego miasta, wiele dobrego, mimo że Ci gorsi uwazają że mało Pan zrobił prosze sie nimi nie przejmować, delikatnie powiem oni są omylni. Szacunek dla Pana od tych normalnych

 • olo

  kolejny sukces - parking na 3 auta

 • Kolo

  Lepsze to, niż to co jest teraz.

 • Rudziol

  Panie radny, to może jeszcze się pan zainteresuje dlaczego ograniczono ich ilość przy Piłsudskiego, na odcinku od Radoszowskiej do Kłosowej.

 • olo

  wątpię, na fejsie był parę lat temu wpis pełen zachwytu że tam jest parę metrów ścieżki rowerowej

 • Rudziol

  @ olo, chodzi mi o przeciwną stronę ulicy. Bobta pseudo 100m ścieżka to dla p. Barei chyba :) pozdrawiam

 • olo

  a to tym bardziej bo to jego dzieło, poszukaj w interpelacjach z początku 2019

 • ada

  A kiedy na ul.Kolistej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.