Wiadomości z Rudy Śląskiej

Przydatne szkolenie dla przedsiębiorczych mieszkańców Rudy Śląskiej

  • Dodano: 2008-09-08 20:07

Dorota Kardyka z Rudy Śląskiej planuje uruchomienie produkcji oraz dystrybucję dekoracyjnych tablic rejestracyjnych instalowanych na dziecięcych wózkach, rowerach, itp.

W ramach przedsięwzięć wspierających osoby poszukujące nowej zawodowej tożsamości, Rudzki Inkubator Przedsiębiorczości realizuje kolejną edycję szkoleń adresowanych do mieszkańców Rudy Śląskiej.

W dniach od 8 do 20 września br. trenerzy z Rudzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości prowadzą szkolenie dla 10 osób skierowanych przez Powiatowy Urząd Pracy. Uczestnicy szkolenia dowiedzą się jak uruchomić i prowadzić własną firmę oraz jak ubiegać się o dofinansowanie takiej działalności z Funduszu Pracy. Wśród osób skierowanych na szkolenie dominują przyszli przedsiębiorcy zdecydowani na otwarcie własnej działalności w branżach: usługi budowlane, handel, kosmetyka oraz usługi informatyczne.

Oryginalny pomysł na swoją firmę realizuje Andrzej Rup.

Postanowiłem uruchomić usługi z zakresu fotochemigrafii. To bardzo obiecująca technologia polegająca na nanoszeniu na powierzchnie metalowe grafik, rysunków i tekstów pisanych. Charakteryzuje się bardzo wysoką precyzją i wiernością utrwalanych obrazów. Oczekuję zleceń na mikrodruk. Stawiam na bliską współpracę z branżą reklamową. Oczywiście, jestem zainteresowany dofinansowaniem koniecznych inwestycji i zakupów, które ułatwią mi start – powiedział pan Andrzej, który od dzisiaj uczestniczy w zajęciach prowadzonych przez Ewę Warecką - kierownika Centrum Szkoleniowego Rudzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

Zajęcia w Rudzkim Inkubatorze Przedsiębiorczości odbywają się w ramach projektu realizowanego przez PUP i współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - poddziałanie 6.1.3. Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Źródło: www.inkubatorrudzki.pl

Komentarze (1)    dodaj »

  • Taka Jedna

    Jestem jak najbardziej za :) Sama chetnie odrazu bym nabyła taką tablice na wózek dzieciecy i rower. Pozdrawiam :)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również