Wiadomości z Rudy Śląskiej

Przypominamy, że policja ma nowe numery telefonów

  • Dodano: 2020-09-03 08:00, aktualizacja: 2020-09-03 08:53

Od lutego 2020 roku w całym kraju, jednostki podległe MSWiA przechodziły na nowe numery telefonów. Zamiast standardowych numerów kierunkowych czyli dla naszej strefy 32, obecnie dzwoniąc do Policji trzeba wybrać 47. Oprócz prefiksu zmieniły się również numery poszczególnych telefonów miejskich, zostały one zastąpione dotychczasowymi numerami wewnętrznymi działającymi w jednostkach Policji. Zmianie nie uległ numer alarmowy 112 i 997.

W związku z wdrożeniem w całym kraju jednolitego planu numeracyjnego w oparciu o nowy prefiks resortowej sieci telekomunikacyjnej 47, doszło do kompleksowej zmiany sposobu wybierania oraz kierowania połączeń do stacjonarnych telefonów resortowych podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji, w tym Policji.

Prefiks 47 należy traktować jako jednolity numer kierunkowy do sieci resortowej w skali całego kraju, wybierany zamiast dotychczasowego numeru kierunkowego w poszczególnych geograficznych strefach numeracyjnych – w przypadku województwa śląskiego: 3233 i 34. Zmianie uległy również same numery do poszczególnych komend przy połączeniach wykonywanych z sieci publicznych, zarówno stacjonarnych i komórkowych. Są one teraz identyczne, jak używane do tej pory jedynie w wewnętrznej sieci resortowej.

Dotąd, aby wykonać połączenie z sieci publicznej do jednostki policji, należało znać tzw. prefiks miejski, czyli ciąg cyfr, który poprzedzał numer wewnętrzny telefonu. Dla rudzkiej komendy prefiks miejski, to „32 2449. Aby wykonać połączenie np. do dyżurnego należało więc z sieci miejskiej wybrać numer 32 2449 200, zaś z wewnętrznej sieci resortowej 8541 200. Po wprowadzeniu prefiksu 47, numer miejski różni się od resortowego jedynie tymi dwoma początkowymi cyframi i wygląda tak: 47 8541 200. Taki też numer, jest widoczny na wyświetlaczach telefonów osób, do których zadzwonią policjanci lub urzędnicy z numerów resortowych. Prosimy o zapamiętanie, że dotychczas nieznany numer strefy numeracyjnej 47, jest obecnie prefiksem, jakim będą posługiwać się wszystkie służby podległe MSWiA, w tym Policja, czy np. Straż Pożarna i nie należy obawiać się ich odbierać.

Używane jeszcze do połowy sierpnia stare numery telefonów są już nieaktywne.

Nowe numery do poszczególnych wydziałów czy komisariatów znajdują się na stronie internetowej KMP w Rudzie Śląskiej w zakładce kontakt

Uwaga!
dotychczas nieznany numer strefy numeracyjnej 47, jest obecnie prefiksem, jakim będą posługiwać się wszystkie służby podległe MSWiA, w tym Policja, czy np. Straż Pożarna i nie należy obawiać się ich odbierać.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Karl

    Jedno tylko pytanie: po cholerę znać te numery ? Nie znam, nie odbieram. Gdybym zaś miał nieodpartą potrzebę zadzwonić, to korzyść z pamiętania tego zamiast 112 lub 997 jest żadna...

  • hromani

    Proste.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.