Wiadomości z Rudy Śląskiej

Przywłaszczyła pozostawiony na ladzie telefon. Stróże prawa odwiedzili sprawczynię

  • Dodano: 2023-08-29 07:30, aktualizacja: 2023-08-29 07:39

Policjanci z kochłowickiego komisariatu zatrzymali 28-letnią rudziankę podejrzewaną o przywłaszczenie telefonu wartości 600 złotych. Sprawczyni przestępstwa wykorzystała fakt, że właścicielka telefonu pozostawił go na ladzie sklepowej. Kobieta zamiast oddać telefon personelowi sklepu, postanowiła ukraść go, czym narobiła sobie wiele kłopotów.

Ruda Śląska: Zabrała leżący na ladzie telefon

Do zdarzenia doszło w jednym ze sklepów w Kochłowicach. Pokrzywdzona w trakcie zakupów odłożyła telefon na ladę, a po spakowaniu towaru i schowaniu reszty zapomniała go zabrać. Sprawczyni przestępstwa widząc pozostawiony na ladzie telefon przywłaszczyła go sobie, licząc na chęć zysku. Właścicielka zorientowała się, że nie ma telefonu i wróciła do sklepu, ale telefonu tam już nie było. Policjanci potrzebowali kilku dni aby ustalić kto mógł zabrać z lady pozostawiony telefon. Ich przypuszczenia były trafne, gdy kryminalni odwiedzili 28-latkę, ona przyznała się do zabrania telefonu.   Policjanci odzyskali przywłaszczony telefon, który niebawem wróci do prawowitej właścicielki. Śledczy z rudzkiej trójki przedstawili sprawczyni zarzuty przywłaszczenia. Za przestępstwo to może jej grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Co zrobić, kiedy znajdziemy telefon komórkowy, pieniądze czy portfel, aby nie narobić sobie kłopotów z prawem wyjaśnialiśmy niedawno w artykule Znalazłeś 100 złotych - jest twoje! Znalazłeś 101 zł - musisz... do którego przeczytania zachęcamy.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Tarantula

    Ta sama sytuacja spotkała mnie w Chorzowie dn 28.05.2023. msc temu policja dzwoniła do mnie, czy już znalazłam telefon. Podałam funkcjonariuszom nawet lokalizację telefonu...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również