Wiadomości z Rudy Śląskiej

PWiK informuje o zmianie stref zasilania dla dwóch dzielnic. Jakość wody może być gorsza!

 • Dodano: 2024-05-14 12:30, aktualizacja: 2024-05-14 14:30

Do 24 maja br. mieszkańcy dzielnic Bielszowice i Czarny Las mogą spodziewać się obniżonego ciśnienia i gorszej jakości wody. Ma to związek z pracami przeprowadzanymi przez Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów.

PWiK ostrzega przed możliwym pogorszeniem jakości wody 

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Rudzie Śląskiej poinformowało o koniecznej zmianie stref zasilania dla dwóch dzielnic w Rudzie Śląskiej. Mowa o Bielszowicach i Czarnym Lesie. Zmiany zostały wprowadzone już wczoraj i sytuacja taka potrwa do 24 maja br. Spowodowane jest to pracami przeprowadzanymi przez Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. 

 - [...] w dniach od 13.05.2024 r. do 24.05.2024 r. w związku z prowadzonymi pracami na sieci przez Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. nastąpi konieczność zmiany stref zasilania dla mieszkańców dzielnic Bielszowice, Czarny Las - czytamy na stronie PWiK Ruda Śląska. 

Co to oznacza dla mieszkańców?

W związku z przeprowadzanymi pracami i zmianą stref sieci wodociągowej mieszkańcy mogą odczuwać problemy z obniżonym ciśnieniem wody oraz zmianą parametrów jakościowych wody takich jak barwa, mętność i żelazo.

- Prace te mogą spowodować dostawę wody o pogorszonych parametrach oraz obniżonym ciśnieniu. Przepraszamy za zaistniałe utrudnienia w dostawie wody - czytamy na stronie PWiK Ruda Śląska. 

W przypadku dodatkowych pytań PWiK prosi o kontakt z dyspozytorem pod bezpłatnym numerem 994 lub (32) 34 24 200.

Komentarze (9)    dodaj »

 • Dżim

  smród z oczyszczalni gratis

 • dewil

  Tutaj jest tyle smrodu, że ciężko powiedzieć który jest skąd ...

 • kanalarz

  A kiedy informacja o zmianie zarządu i rady nadzorczej tego gnoju , którym zarządza ....

 • Mieszkaniec Rudy Śląskie

  W takim przypadku ludzie powinni mniej płacić lub nie płacić za dostawy takiej wody. Mamy najdroższe ceny wody w Polsce.

 • Rudzianka

  Jakość wody na Nowym Bytomiu również budzi wątpliwości. Po kąpielach skóra jest podrażniona i swędzi. Dla osób zmagających się z problemami skórnymi problem się nasila. Podkreślam to nie jest wina używanych środków do kąpieli, bo w innych miejscach (wyjazdy na weekendy) problem ze swędzącą skórą i jej podrażnieniem się nie pojawia.

 • Ciekawy

  A kto zwróci kasę za wodę gorszej jakości?

 • jorg

  Za gorszą nikt ci nie zwróci a za lepszą to dowiesz się z nowym rachunkiem

 • Jo

  Nikt jeszcze będzie trzeba dopłacać

 • prof. Wosk

  ciekawe, czy kiedyś będzie komunikat typu " od dzisiaj będzie bardzo dobra jakość wody"? Na razie są tylko komunikaty o pogorszeniu jakości (a nie ma co szaleć w tą stronę, bo i tak nie jest za dobrze - to co wypływa z kranów zostawia brązowy osad i to od lat i w różnych kranach... )

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również