Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rodzinny Ogród Działkowy „Promień” w Rudzie Śląskiej ma już 115 lat!

 • Dodano: 2021-03-23 15:30, aktualizacja: 2021-03-24 14:44

Rodzinny Ogród Działkowy „Promień” w Rudzie Śląskiej powstał 115 lat temu. Od tego czasu wiele się zmieniło, ale zamiłowanie do uprawiania ogrodów i spędzania czasu na "RODOS" nie przemijają.


Własny ogródek działkowy to nie tylko przyjemne hobby, ale pewien styl życia, związany z ciężką pracą, bo przecież, aby na działce było pięknie, trzeba się sporo napracować. Doskonale wiedzą o tym działkowcy, którzy spędzają na swoim „RODOS” wiele czasu.

Życzenia z okazji jubileuszu  ROD „Promień” złożył poseł Marek Wesoły.

- Z okazji obchodów 115. rocznicy założenia Pzd Rod Promień  w Rudzie Śląskiej pragnę złożyć Działkowcom oraz Członkom Zarządu i Komisji Rewizyjnej najserdeczniejsze życzenia oraz gratulacje. Jubileusz jest idealną okazją do tego, żeby podziękować Państwu za trud  i zaangażowanie, które wkładacie w rozwój tego miejsca.  Życzę Państwu wszelkiej pomyślności, optymizmu oraz nieustannej chęci do dalszych działań na rzecz wspólnoty, którą tworzycie – napisał w mediach społecznościowych poseł.

ROD w Orzegowie

Przypomnijmy, że Rodzinny Ogród Działkowy „Promień” zlokalizowany jest przy ul. St. Wysockiej w Rudzie Śląskiej. Został założony 21 marca 1906 roku na terenie gminy Orzegów, czyli dzisiejszej dzielnicy Rudy Śląskiej. Życzenia z okazji 115- tej rocznicy istnienia ROD wszystkim działkowiczom złożył prezes ROD „Promień”.

Z tej okazji Zarząd ROD Promień życzy wszystkim swoim Działkowcom dużych sukcesów i zadowolenia ze swoich rodzinnych działek i spokojnego odpoczynku wraz z najbliższymi, oby każdemu z Was plony tego roku dały szczególne zadowolenie. O sposobie uczczenia naszej 115-tej rocznicy powiadomimy działkowców w rozwieszonych na tablicach ROD ogłoszeniach oraz w ogólnodostępnych mediach społecznościowych w chwili poluzowania wydanych restrykcji związanych z pandemią covid-19 – napisał prezes ROD „Promień” w mediach społecznościowych.

Ze względu na pandemię koronawirusa tegoroczne świętowanie trzeba przełożyć na inny termin.

Zobacz także

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • n4u

  Nie ma się z czego cieszyć, te działki tylko zajmują grunt i emitują syf z śmieciowych ognisk, zapełniają śmietniki pobliskich osiedli. Do tego przez alejki nawet nie przejdziesz bo zamykają na klucz.

 • Mas

  Witam, żal d.. ściska bo n4u nie ma swojego miejsca a co do gruntu to za niego płacimy. A może markiet postawić ? . Co do alejek jak Ci przeszkadzaja działki to po co chcesz łazić .

 • Strzelnica

  A co mule na kradzież chcesz iść ta alejką.

 • Ula

  Weź pod uwagę, że czasami chcieliby tam po prostu pospacerować ci, co nie mają ogródków. Nie wszyscy to złodzieje. Nie obrażaj ludzi.

 • Cast

  n4u, a czego Ty chcesz szukać na alejkach:)) A Ty swoje mieszkaniw zamykasz?:)))) Weź się zdecyduj,czy w końcu palą te śmieci, czy zapełniają Twój hasiok:))

 • Rudzianka

  Pani Magdaleno.... literówka....

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.