Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rodzinny Ogród Działkowy „Promień” w Rudzie Śląskiej ma już 115 lat!

 • Dodano: 2021-03-23 15:30, aktualizacja: 2021-03-24 14:44

Rodzinny Ogród Działkowy „Promień” w Rudzie Śląskiej powstał 115 lat temu. Od tego czasu wiele się zmieniło, ale zamiłowanie do uprawiania ogrodów i spędzania czasu na "RODOS" nie przemijają.


Własny ogródek działkowy to nie tylko przyjemne hobby, ale pewien styl życia, związany z ciężką pracą, bo przecież, aby na działce było pięknie, trzeba się sporo napracować. Doskonale wiedzą o tym działkowcy, którzy spędzają na swoim „RODOS” wiele czasu.

Życzenia z okazji jubileuszu  ROD „Promień” złożył poseł Marek Wesoły.

- Z okazji obchodów 115. rocznicy założenia Pzd Rod Promień  w Rudzie Śląskiej pragnę złożyć Działkowcom oraz Członkom Zarządu i Komisji Rewizyjnej najserdeczniejsze życzenia oraz gratulacje. Jubileusz jest idealną okazją do tego, żeby podziękować Państwu za trud  i zaangażowanie, które wkładacie w rozwój tego miejsca.  Życzę Państwu wszelkiej pomyślności, optymizmu oraz nieustannej chęci do dalszych działań na rzecz wspólnoty, którą tworzycie – napisał w mediach społecznościowych poseł.

ROD w Orzegowie

Przypomnijmy, że Rodzinny Ogród Działkowy „Promień” zlokalizowany jest przy ul. St. Wysockiej w Rudzie Śląskiej. Został założony 21 marca 1906 roku na terenie gminy Orzegów, czyli dzisiejszej dzielnicy Rudy Śląskiej. Życzenia z okazji 115- tej rocznicy istnienia ROD wszystkim działkowiczom złożył prezes ROD „Promień”.

Z tej okazji Zarząd ROD Promień życzy wszystkim swoim Działkowcom dużych sukcesów i zadowolenia ze swoich rodzinnych działek i spokojnego odpoczynku wraz z najbliższymi, oby każdemu z Was plony tego roku dały szczególne zadowolenie. O sposobie uczczenia naszej 115-tej rocznicy powiadomimy działkowców w rozwieszonych na tablicach ROD ogłoszeniach oraz w ogólnodostępnych mediach społecznościowych w chwili poluzowania wydanych restrykcji związanych z pandemią covid-19 – napisał prezes ROD „Promień” w mediach społecznościowych.

Ze względu na pandemię koronawirusa tegoroczne świętowanie trzeba przełożyć na inny termin.

Zobacz także

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • n4u

  Nie ma się z czego cieszyć, te działki tylko zajmują grunt i emitują syf z śmieciowych ognisk, zapełniają śmietniki pobliskich osiedli. Do tego przez alejki nawet nie przejdziesz bo zamykają na klucz.

 • Mas

  Witam, żal d.. ściska bo n4u nie ma swojego miejsca a co do gruntu to za niego płacimy. A może markiet postawić ? . Co do alejek jak Ci przeszkadzaja działki to po co chcesz łazić .

 • Strzelnica

  A co mule na kradzież chcesz iść ta alejką.

 • Ula

  Weź pod uwagę, że czasami chcieliby tam po prostu pospacerować ci, co nie mają ogródków. Nie wszyscy to złodzieje. Nie obrażaj ludzi.

 • Cast

  n4u, a czego Ty chcesz szukać na alejkach:)) A Ty swoje mieszkaniw zamykasz?:)))) Weź się zdecyduj,czy w końcu palą te śmieci, czy zapełniają Twój hasiok:))

 • Rudzianka

  Pani Magdaleno.... literówka....

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.