Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rozpoczęła się budowa nowego parku handlowego w Rudzie Śląskiej! Zobaczcie wizualizacje

 • Dodano: 2024-03-18 13:45

Rozpoczęła się budowa nowego parku handlowego w Rudzie Śląskiej. Obiekt powstaje przy skrzyżowaniu ulicy Bukowej i 1 Maja, w sąsiedztwie marketu budowlanego Castorama. 

Nowy park handlowy w Rudzie Śląskiej

Kiedyś znajdowała się tam stacja paliw "Tesco". W 2019 roku sklep "Tesco" został zlikwidowany. Później w tym miejscu powstała Castorama. Jenak teren, na którym zlokalizowana była stacja, "leżał odłogiem". Ostatnio PKB Inwest Budowa oficjalnie ogłosiło rozpoczęcie budowy nowego parku handlowego w tym miejscu.

– W Rudzie Śląskiej zamieszkuje ok. 130 tys. osób, a jej potencjał handlowy nie został jeszcze w pełni wykorzystany. Naszym celem jest stworzenie obiektu z kompleksową ofertą, który stanie się popularny wśród mieszkańców regionu. Nie tylko wzbogaci on infrastrukturę handlową, ale także stworzy miejsca pracy i przyczyni się do wzrostu gospodarczego miasta – mówi Jacek Ostwald, komplementariusz PKB Inwest Budowa.

W ramach inwestycji na działce o powierzchni ponad 9 tys. mkw. powstanie nowoczesny obiekt handlowy liczący 3 650 mkw. Znajdzie się w nim kilkanaście lokali handlowo-usługowych znanych i popularnych marek, z wejściami bezpośrednio z parkingu, które umożliwią zrobienie wszystkich najpotrzebniejszych zakupów. Na terenie centrum dostępnych będzie 155 miejsc parkingowych. 

– Obiekt w większości jest już wynajęty, pozostał jedynie ostatni wolny lokal. Tak duże zainteresowanie sieci handlowych potwierdza jego olbrzymi potencjał. Wśród najemców znajdą się m.in. firmy oferujące artykuły drogeryjne, odzież, sprzęty domowe, elektronikę oraz wiele innych produktów, które będą dostępne w jednym miejscu, zapewniając możliwość zrobienia codziennych, wygodnych zakupów – mówi Henryk Pichłacz, komplementariusz PKB Inwest Budowa.

Otwarcie planowane jest w IV kwartał tego roku. Zobaczcie wizualizację nowego parku handlowego. 

Rozpoczęła się budowa nowego parku handlowego w Rudzie Śląskiej! Zobaczcie wizualizacje

Komentarze (43)    dodaj »

 • Magdalena

  Będzie prawdopodobnie nowy Sinsay

 • ku

  a wiadomo co powstaje w Starej Piecowni koło Kauflandu na 1-go Maj - Ruda Południowa?

 • Edwin

  Masakra,teraz już nie będzie w ogóle małych sklepików.Na Frynie to się już wszystko po zamyka,przez te wszystkie centra handlowe z Pepco i Teddy lokalni przedsiębiorcy nie mają szans na przetrwanie,smutne

 • Big luck (l = f)

  Nic nie dzieje się bez przyczyny. Ludzie - obudźcie się. Eurokołchoz szykuje wam piętnastominutowe getta, więc stąd takie zagęszczenie marketów wszelkiej maści: za kilka lat na rowerach pojedziecie do sklepu, bo o własnym bolidzie będziecie mogli tylko pomarzyć i powspominać... Jewrosojuz łelkam tu :-)

 • Tas1e3

  Na Rudzie stoi pustostan z Media Expert, po 1km bedzie markert na Nowym Bytomiu na przeciw wielkiego pieca powstaje Lidl, nic ino do sklepów łazić

 • oburzony

  ale jeszcze musimy mieć czas i kasę żeby łazić do tych sklepów

 • emeryt z MSWiA

  oburzony: czas + kasa = resortowa emeryturka... :-)

 • HaDwaO

  A po co tam kolejny elektromarket? Nie lepiej utworzyć strefę smaku i zainwestować w knajpki z jedzeniem z różnych stron świata np. grecka, gruzińska, tajska itp. Myślę, że taka inwestycja bardziej przypadłaby mieszkańcom i inwestorom pod warunkiem naprawdę korzystnych czynszów, nie tak jak puste placówki przy 1 Maja i Zabrzańskiej. Za ten bubel handlowy powinien ktoś siedzieć.

 • NO

  W Lidlu masz dość często tydzień np; Hiszpański , Grecki, Włoski, Amerykański itd, możesz się najeść do syta

 • sda

  Kajś trzeba budować magazyny, bo z produkcji nie ma kaj trzymać tego. To są takie dodatkowe magazyny, gdzie oczywiście ludzie kupują, ale głównie to leży. Po drugie, coś takiego już jest. Od lat stoi na południowej, i prócz jednego sklepu, nie ma tam nic.

 • znawca

  na Karmańskim 2 pawilony wolne

 • Karmańskie

  Tylko że to jest własność prywatna. W jaki sposób urząd ma zmusić właściciela do funkcjonowania lokali? Jeżeli go stać na utrzymywanie pustych obiektów to nikt nie jest w stanie zmusić go do prowadzenia działalności. To tak jakby sąsiedzi mieli do ciebie pretensje że twój samochód to nie taksówka bo na postój jest daleko.

 • tbs

  Na karmańskim to jest bubel, jeden zjazd do sklepów od strony Chebzia tylko, po za tym nic konkretnego tam nie było.

 • Strzelnica

  Coś pięknego.

 • Dej im rozum

  Zamiast tego badziewia to zrobiliby jakaś strefę aktywności dla mieszkańców. Na .....j kolejne sklepy?

 • jada na zakupy

  BRAWO BRAWO, kolejne siecióweczki w kolejnej lokacji, Polska przedsiębiorczość musi zostać wykończona liczy się tylko Biedra, Aldiczki, Lidle, Auchany, Kauflandy, Rosmany, Actiony, HEBE, Pepco, Kik, TKmaxx, TeDi - żaden nie jest POLSKI, kebaby od Turasów i Hindusów + Mc Donald, KFC , MAXburger - żaden nie jest POLSKI więc kupujmy i dajmy zarabiać dziadom co mają nas w nosie.

 • Alojz

  Nikt ci nie korze żrić kebaby. Żer schabowe.

 • 1965

  Człowiecze, jest wolny rynek. Marzy ci się jak za komuny ręczne sterowanie handlem !

 • Smutny

  W Rudzie buduje się mieszkania socjalne i sprowadza patologie z całego województwa śląskiego, to powinien być jeden wielki szmatex chyba i jeszcze z darmowym dowozem...

 • kys

  a budynki usługowe na rudzie na zabrzańskiej dalej puste stoją. "a jej potencjał handlowy nie został jeszcze w pełni wykorzystany" śmieszne

123

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również