Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rozpoczęto ogólnopolską akcję „Poduszka dla maluszka”. Ruda Śląska bierze w niej udział!

  • Dodano: 2022-03-02 14:15

Miłośnicy szycia i szydełkowania z całej Polski nie zwalniają tempa! Jeszcze niedawno brali udział w akcji tworzenia najdłuższego szalika dla WOŚP – teraz na swój sposób pomagają uchodźcom z Ukrainy. Jak? Własnoręcznie szyją dla nich poduszki! Jak zaangażować się w akcję?

Poduszka dla Maluszka

Akcja „Poduszka dla Ukraińskiego Maluszka” ma na celu pomoc obywatelom Ukrainy w tym trudnym dla nich czasie. Około 60 osób z całej Polski własnoręcznie szyje poduszki z bawełny pościelowej w różnych rozmiarach. W zależności od zapotrzebowania, gotowe wyroby wysyłane są w różne miejsca Polski, a następnie przekazywane ukraińskim uchodźcom. Jak się okazuje, w akcji bierze udział także mieszkanka naszego miasta!

Igły w dłoń!

Po raz kolejny rudzianie udowadniają, że mają wielkie serca. Widać to było podczas działań w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – wielu mieszkańców zaangażowało się w akcję szycia największego szalika na WOŚP, który później trafił na licytację. Teraz ponownie ręce poszły w ruch – pani Sandra Dusza, która wcześniej koordynowała tworzenie „rudzkiego szalika”, teraz podjęła się nadzorowania w Rudzie Śląskiej akcji „Poduszka dla Ukraińskiego Maluszka”. Na ten moment rudzianka poduszki szyje sama, jednak wierzy, że w naszym mieście są osoby, które z chęcią zaangażują się w akcję. 

Jak pomóc? 

Oczywiście poszukiwane są osoby, które potrafią szyć i chciałyby charytatywnie tworzyć poduszki dla uchodźców. Jeżeli do nich nie należysz, również możesz pomóc. Obecnie chętne osoby szyją poduszki z własnych materiałów, które nie są niewyczerpywalne. Dlatego jeżeli dysponujesz bawełną pościelową, nićmi i kulkami sylikonowymi, możesz przekazać je pani Sandrze. 

Osoby chętne zarówno do szycia, jak i do przekazania potrzebnych materiałów, mogą się zgłosić do pani Sandry Duszy za pośrednictwem serwisu Facebook.

Komentarze (1)    dodaj »

  • kurde bele

    u nos sie na to godo zogowek

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również