RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rozpoczęto ogólnopolską akcję „Poduszka dla maluszka”. Ruda Śląska bierze w niej udział!

  • Dodano: 2022-03-02 14:15

Miłośnicy szycia i szydełkowania z całej Polski nie zwalniają tempa! Jeszcze niedawno brali udział w akcji tworzenia najdłuższego szalika dla WOŚP – teraz na swój sposób pomagają uchodźcom z Ukrainy. Jak? Własnoręcznie szyją dla nich poduszki! Jak zaangażować się w akcję?

Poduszka dla Maluszka

Akcja „Poduszka dla Ukraińskiego Maluszka” ma na celu pomoc obywatelom Ukrainy w tym trudnym dla nich czasie. Około 60 osób z całej Polski własnoręcznie szyje poduszki z bawełny pościelowej w różnych rozmiarach. W zależności od zapotrzebowania, gotowe wyroby wysyłane są w różne miejsca Polski, a następnie przekazywane ukraińskim uchodźcom. Jak się okazuje, w akcji bierze udział także mieszkanka naszego miasta!

Igły w dłoń!

Po raz kolejny rudzianie udowadniają, że mają wielkie serca. Widać to było podczas działań w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – wielu mieszkańców zaangażowało się w akcję szycia największego szalika na WOŚP, który później trafił na licytację. Teraz ponownie ręce poszły w ruch – pani Sandra Dusza, która wcześniej koordynowała tworzenie „rudzkiego szalika”, teraz podjęła się nadzorowania w Rudzie Śląskiej akcji „Poduszka dla Ukraińskiego Maluszka”. Na ten moment rudzianka poduszki szyje sama, jednak wierzy, że w naszym mieście są osoby, które z chęcią zaangażują się w akcję. 

Jak pomóc? 

Oczywiście poszukiwane są osoby, które potrafią szyć i chciałyby charytatywnie tworzyć poduszki dla uchodźców. Jeżeli do nich nie należysz, również możesz pomóc. Obecnie chętne osoby szyją poduszki z własnych materiałów, które nie są niewyczerpywalne. Dlatego jeżeli dysponujesz bawełną pościelową, nićmi i kulkami sylikonowymi, możesz przekazać je pani Sandrze. 

Osoby chętne zarówno do szycia, jak i do przekazania potrzebnych materiałów, mogą się zgłosić do pani Sandry Duszy za pośrednictwem serwisu Facebook.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • kurde bele

    u nos sie na to godo zogowek

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.